Silné ženy nemusia byť silné aj fyzicky, tvrdí Angelina Jolie

14.10.2019 09:51
Angelina Jolie
Americká herečka Angelina Jolie (zlá víla Maleficent) pózuje fotografom počas fototermínu k filmu Vládkyňa zla 2 v Londýne. Autor: ,

Americká herečka Angelina Jolie upozorňuje na rolu, ktorú môžu zohrávať muži v tvarovaní osobností dievčat.

Predstaviteľka titulnej postavy rodinného fantasy Vládkyňa zla 2 sa tak vyjadrila na filmovej premiére a dodala, že ženské postavy vo filmoch by nemuseli byť fyzicky silné na to, aby mohli byť považované za silné.

„Myslím, že často, keď ten príbeh hovorí, že ‚toto je silná žena‘, musí toho muža nejakým spôsobom poraziť alebo byť ako muž alebo ho nepotrebovať,“ vyjadrila sa Jolie. Narážala aj na to, že jej postava vo Vládkyni zla, aj princezná Aurora, ktorú stvárnila Elle Fanning, „veľmi potrebujú a milujú mužov a učia sa od nich“.

Herečka
		Angelina Jolie a jej ratolesti -
		zľava:...
Angelina
		Jolie na premiére filmu Vládkyňa zla
		2...
+5Juno Temple na premiére
		filmu Vládkyňa zla 2
		v...

A práve to je podľa nej aj dôležitý odkaz pre dievčatá – aby si našli vlastnú silu, ale rešpektovali aj mužov okolo seba a učili sa od nich.

„Máme silné ženské postavy, ale postava, ktorá je zlá a ktorú treba odstrániť, je tiež žena. Zobrazujeme veľmi rôznorodé typy žien, ale máme vo filme aj výnimočných mužov a to by som chcela naozaj zdôrazniť,“ doplnila.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#žena #sila #rola #nezávislosť #Angelina Jolie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaša vytrvalosť je úžasná, môžu vám ju závidieť aj mladšie ročníky.
Chytíte problém do rúk a...

+ Dnes vám budú ubúdať sily, doplníte si ich zdravým a výdatným obedom.
Rozdelíte si v práci úlohy a...