Vojvodkyňa Kate sa nechala pre Pakistan inšpirovať zosnulou Dianou! Je nádherná

15.10.2019 11:10
Kate William
Kate a William počas príletu na návštevu Pakistanu. Autor:

Kate a William podnikajú v dňoch 14. až 18. októbra oficiálnu cestu po Pakistane.

Do krajiny zavítali na pozvanie ministerstva zahraničných vecí Pakistanu. Počas svojho pobytu navštívia, okrem iného aj organizácie, ktoré podporujú mladých ľudí a pomáhajú im v štarte do života, čo sa vzdelania týka.

Kate a William počas príletu na návštevu...
Kate a William počas príletu na návštevu Pakistanu. Autor: Reuters

Po ich pristátí v krajine, kam dorazili v pondelok večer, sa v utorok ráno začal ich oficiálny program. Dvojica spoločne navštívila školu pre dievčatá „Islamabad Model College“ v hlavnom meste, v ktorej sa vzdelávajú žiačky od štyroch do pätnásť rokov v programe s názvom „Teach for Pakistan“. Program je podporovaný aj britským kráľovským párom.

Na bledomodrú farbu a tradičný pakistanský odev...
Na bledomodrú farbu a tradičný pakistanský odev stavila v roku 1996 aj princezná Diana počas jej návštevy Pakistanu. Autor: Profimedia

37-ročná Kate očarila výberom oblečenia na túto príležitosť. Siahla po lokálnom dizajnérovi menom Maheen Khan a do školy dorazila v dlhých šatách výraznej modrej farby, ktoré dopĺňali dlhé nohavice v rovnakom odtieni. Po návšteve školy mierili kroky kráľovského páru do národného parku Margalla Hills National Park.

Kate a William počas návštevy pakistanskej...
Kate a William počas návštevy pakistanskej školy "Islamabad Model College". Autor: Reuters

Aj pri prílete do krajiny mala Kate na sebe tradičný pakistanský odev zvaný shalwar kameez (šalwarský kameez) v bledomodrej farbe. Týmto kúskom si Kate pripomenula aj zosnulú princeznú Dianu, ktorá Pakistan navštívila v roku 1996. Aj ona mala vtedy na sebe spomínaný tradičný odev, takisto v bledomodrej far­be.

Kate a William počas
		príletu na
		návštevu...
Kate a William počas
		príletu na
		návštevu...
+2Kate a William počas
		príletu na
		návštevu...

Počas návštevy vojvodkyne Kate a princa Williama je v pohotovosti viac ako 1 000 vojakov, ktorí majú zabezpečovať ich bezpečnosť počas cestovania krajinou. Bližšie informácie o programe ich kráľovských výsostí Kensingtonský palác nezverejňuje z bezpečnostných dôvodov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Kate #princ William #Pakistan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Spoločenskou hrou budete trénovať ruky, hovorené slovo aj pamäť.
Dávajte pozor na stratu,...