Jána Koleníka odsúdili za daňový podvod

06.11.2019 12:50
ján koleník, za sklom, za sklom 3,
Ján Koleník v tretej sérii Za sklom. Autor:

Herec Ján Koleník (39), ktorý patrí medzi najobsadzovanejších slovenských hercov, má problém so zákonom.

Ako informujú Bratislavské noviny, súd v Bratislave ho uznal vinným z daňového podvodu a rozsudok je už právoplatný.

„Rozsudkom Okresného súdu Bratislava IV sp. zn. 3T/34/2019 zo dňa 15.8.2019 (schválená dohoda o vine a treste) bol Mgr. art. Ján Koleník odsúdený z prečinu daňového podvodu podľa § 277a ods. 1 Trestného zákona, pričom odsúdenému bol uložený peňažný trest 10.000,–€. Pre prípad zmarenia peňažného trestu súd ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace. Rozsudok nadobudol právoplatnosť dňa 15. 08. 2019,“ potvrdil Bratislavským novinám hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak.

Denník Nový čas informoval o hercových problémoch s daňami už v minulosti, v roku 2016. Ako píše spomínaný denník, v kauze, v ktorej herec Slovenského národného divadla figuroval, malo dôjsť k nezákonnému obohateniu sa približne o 15 000 eur. Koleník sa však od týchto informácií vtedy dištancoval s vysvetlením, že ide o nezmysel a všetky dokumenty odovzdal daňovému úradu a vymenil svojho účtovníka.

Koleník je hviezdou mnohých televíznych seriálov. Aktuálne ho možno vidieť ako jednu z hlavných postáv joj-kárskej série Za sklom, v ktorej stvárňuje vyšetrovateľa. Už čoskoro sa v kinách objaví aj v novej komédii s názvom Šťastný nový rok, v ktorej si zahral spolu s herečkami ako Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková a Zuzana Norisová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ján Koleník #daňový podvod #Bratislavský súd
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyskúšajte pred spaním vypiť pohár zeleného čaju, je vhodný hlavne na pleť.
Nenechajte sa odradiť, aj keď...

+ Zdravá strava je základ snažte sa prijímať dostatok živín pre vaše telo.
Práca nie je všetko, nezabúdajte,...