Zuzana Norisová: Dnes môžeme skoro všetko, sme šťastní ľudia

18.11.2019 00:00
Zuzana Norisová
Zuzana Norisová na premietaní snímky Môj príbeh. Autor:

Slovenská herečka Zuzana Norisová v živote doslova potrebuje slobodu.

„Sloboda pre mňa v živote znamená úplne najviac. Ja som vodnár, ten to má aj v charakteristike. Chvalabohu, že tá sloboda v tom ’89-tom nastala! Ani si neviem predstaviť, ako by sme tu žili, keby sa to nestalo a ani si to predstavovať nechcem,“ povedala v rozhovore.

V roku 1989 mala len desať rokov, a tak sa jej novembrové udalosti v tom čase veľmi nedotýkali. „Sestra je však o päť a pol roka staršia a ona tuším aj bola na tom námestí, už študovala na konzervatóriu v Bratislave, takže to prežívala viac ako ja. Ja som do toho diania vtedy nebola nejako zaangažovaná. Keď sa však neskôr diali spomienkové akcie k výročiu Nežnej revolúcie, bola som tam prítomná a Julinka s nami,“ uviedla Norisová.

Vlastina
		Svátková (vľavo) a  Zuzana Norisová
		na...
Vlastina
		Svátková (vľavo) a  Zuzana Norisová
		na...
+3Vlastina Svátková
		(vľavo) a  Zuzana Norisová
		na...

Podľa známej herečky sme dnes šťastní ľudia. „Ja napríklad milujem cestovanie, neviem si predstaviť, že by mi niekto zakazoval niekam ísť… Nehovorím, že je to ideálne, ale môžeme dnes skoro všetko. A zároveň mám pocit, že už máme taký dostatok, až človek niekedy nevie, čo vlastne chce,“ podotkla.

„Preto je pre mňa dôležité, že bývame v prírode a snažíme sa nebyť pohltení vecami ani sociálnymi sieťami, ako to je dnes bežné. Vážim si, čo mám a v tej prírode si, nech sa deje čokoľvek, vždy vyčistím hlavu,“ dodala.

#Zuzana Norisová #zivot #Sloboda #demokracia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite konzumovať viac zdravých potravín, začnete sa cítiť lepšie a zdravšie.
Svoje návrhy si nechajte...

+ Počasie ešte stále nie je také teplé, ako si myslíte, pozor, je zradné.
Nebuďte nervózny, dnes je len zlý...