Krásnu Šarköziovú, Loja s tajomnou blondínkou či Malachovskej dcéru! Zlákal ich Prešporský bál

10.02.2020 10:15

Historická budova bratislavskej Reduty bola v sobotu večer miestom 19. ročníka Prešporského bálu.

Hostia sa zabávali na troch scénach, v hlavnej koncertnej sále, divadelnej sále a chillout scéne. Súčasťou bálu bolo už tradične aj sedemnáste udeľovanie Ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka.

Silvia Šarköziová na Prešporskom bále.
Silvia Šarköziová na Prešporskom bále. Autor: Prešporský bál

Na bálových hostí čakal bohatý program, k dobrej zábave prispeli domáci aj zahraniční hudobní hostia. Otvorenie patrilo Bratislavskému chlapčenskému zboru s dirigentkou Magdalénou Rovňákovou a úvodný valčík v podaní frekventantov kurzov tanečnej školy Jagermajster. V hlavnej sále sa striedali Metropolitný orchester Bratislava a Orchester Pavla Zajáčka, v divadelnej sále skupiny Funny Fellows, Modus Memory a Funkiez. V chillout zóne bálových hostí zabávali Cigánski Diabli, Silent Trio a DJ Flebo. Po polnoci sa predstavila americká speváčka Nicole McCloud a česká formácia David Koller & Band.

Vladimír Kobielsky s manželkou Alenou na...
Vladimír Kobielsky s manželkou Alenou na Prešporskom bále. Autor: Prešporský bál

Bál svojou účasťou poctilo množstvo známych tvárí, ktoré postupne prichádzali do bratislavskej Reduty. Herec Juraj Loj neprišiel v spoločnosti partnerky, herečky Zuzany Kanócz, ale spoločnosť mu robila pekná blondínka. Loj si tak večer užil po boku svojej sesternice.

Herec Juraj Loj so sesternicou na Prešporskom...
Herec Juraj Loj so sesternicou na Prešporskom bále. Autor: Prešporský bál

Medzi pozvanými sa objavila nielen moderátorka Iveta Malachovská, ale aj jej dcéra Kristína. Jediná dcéra moderátorky a jej manžela, operného speváka Martina Malachovského, sa v roku 2019 vydala a prijala meno manžela – Kocian. Práve s ním sa pekná Kristína v sobotu večer na plese zabávala. Na parkete sa zvŕtala aj Malachovskej kolegyňa z RTVS, moderátorka Karin Majtánová.

Karin Majtánová na Prešporskom bále.
Karin Majtánová na Prešporskom bále. Autor: Prešporský bál

Nechýbala ani hviezda seriálu Oteckovia, herec Vladimír Kobielsky, ktorého sprevádzala manželka, kostýmová výtvarníčka Alena či hudobný dramaturg Juraj Čurný s manželkou.

Herec Juraj Loj so
		sesternicou na
		Prešporskom...
Moderátorka Karin
		Majtánová s partnerom
		Petrom.
+18Kristína Kocian  a Adam
		Kocian na
		Prešporskom...

Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý prišiel spolu s partnerkou, Luciou Pitekovou. "Je pre mňa veľkou cťou prebrať záštitu nad dnešným podujatím. V bohatej plesovej sezóne má Prešporský bál svoje výsadné miesto, pretože nadväzuje na viac ako storočnú plesovú tradíciu v našom meste. Klobúk dolu pred organizátormi, ktorí na parket vrátili noblesu, tradičné tance, aj trošku tajomna pri polnočnom tancovaní v maskách a znovu oživili tradíciu uvedenia mladých dám a pánov do spoločnosti.“ Večerom sprevádzala moderátorská dvojica Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník.

Kristína Kocian (dcéra Ivety Malachovskej)  a...
Kristína Kocian (dcéra Ivety Malachovskej) a Adam Kocian na Prešporskom bále. Autor: Prešporský bál

Držiteľom ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka sa podľa rozhodnutia Čestnej rady v 17. ročníku v kategórii Osobnosť stal koncertný sólista, profesor hry na flaute Miloš Jurkovič za výnimočné interpretačné, pedagogické a organizačné pôsobenie v oblasti klasickej hudby. V kategórii Idea Počin patrí ocenenie Magdaléne Rovňákovej, zakladateľke a umeleckej vedúcej Bratislavského chlapčenského zboru. Založila ho v roku 1982, na scéne je už 38 rokov.

Večerom sprevádzala moderátorská dvojica...
Večerom sprevádzala moderátorská dvojica Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník. Autor: Prešporský bál

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Silvia Šarköziová #Prešporský bál #Juraj Loj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Je vhodná doba objednať sa na preventívnu prehliadku, myslite na to.
Konajte kým je čas, neskôr by to...

+ Chráňte si chrbticu teplým oblečením, prechladnutie by bolo dosť nepríjemné.
Nedajte sa zlomiť, nemyslite...