Kráľovná Letizia musela podstúpiť test na koronavírus: Výsledok negatívny!

14.03.2020 00:00

Najnovšie udalosti ukazujú, že koronavírus sa nevyhýba naozaj nikomu. Majú ho bežní ľudia, športovci, politici aj hollywoodske hviezdy. Zatiaľ ušetril kráľovskú rodinu.

Kráľovná Letizia a jej manžel, kráľ Felipe na...
Kráľovná Letizia a jej manžel, kráľ Felipe na archívnom zábere. Autor: SITA/AP

Reč je v tomto prípade o španielskej a konkrétne o kráľovnej Letizii, ktorá podstúpila okamžité testovanie na prítomnosť vírusu vo svojom tele po tom, čo bolo ohlásené, že koronavírus má politička Irene Monterová.

Španielska ministerka pre rovnosť a manželka španielskeho kráľa sa stretli minulý piatok a dvojica sa najprv pozdravila podaním ruky a následne bozkom na líce.

Vo štvrtok Irene Monterová potvrdila, že ju diagnostikovali ako pozitívnu na koronavírus, do karantény šiel okamžite jej partner Pablo Iglesias. Po tomto oznámení podstúpila testy okamžite celá kráľovská rodina. Ani v prípade Letizie, ktorá mala priamy kontakt s Monterovou, ani v prípade jej manžela – kráľa Felipeho sa vírus nepotvrdil.

Španielsko je pritom momentálne po Taliansku najpostihnutejšou krajinou s výskytom koronavírusu. Čísla v krajine výrazne stúpli najmä za uplynulé tri dni a to nielen v rámci nových prípadov nákazy, ale aj v prípade úmrtí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #test #Španielska kráľovná Letizia #koronavírus

+ Jedzte viac rýb a zeleniny, prospeje vám to.
Nebuďte stále zo všetkého otrávený, ľudia si myslia, že vás...

+ Pite dostatočné množstvo tekutín, je to veľmi dôležité.
S cvičením začínajte pomaly, inak by ste si mohli...