Aj speváčka Janais sa zmenila na učiteľku: Takto volá svoje deti na hodinu

18.05.2020 15:31
Janais
Speváčka Janais a rodinou. Autor:

Speváčka Janais žije v Bratislave a je matkou dvoch detí. So svojím manželom a manažérom sa počas pandémie mali čas venovať okrem tvorby aj rodine.

Speváčka, skladateľka a textárka Janais využila korona krízu tvorivo. Zavrela sa spolu s gitaristom, manželom a manažérom v jednej osobe do štúdia. Výsledkom bude nová skladba „Na dosah“, ktorú zverejní už čoskoro. "Pieseň je miestami až tanečná, no môj celkový pocit z nej je veľmi osobný, priam intímny. Tentokrát som prišla do štúdia s nedopísaným textom, čo bolo celkom stresujúce. Kým chalani aranžovali pieseň, trávila som hodiny vo vedľajšej miestnosti a rýmovala zvyšky svojich myšlienok. Myslím, že som za tých pár dní v štúdiu zjedla viac čokolády ako za posledného pol roka. Snáď to na mne vo videoklipe nebude vidieť,“ smeje sa Janais.

Skladba sa nahrávala v štúdiu už začiatkom marca, no kvôli epidémií sa jej dokončenie muselo posunúť na máj. "Tým pádom sa odsunulo aj nakrúcanie videoklipu, ale nevnímam to negatívne. Už som pochopila, že všetko má svoj čas a nadhľad spôsobený týmto posunom môže byť veľmi nápomocný pri dokončení piesne aj klipu. Videoklip bude podobne ako aj text piesne odkazovať na prírodu a natočíme ho na mojich obľúbených miestach,“ prezradila Janais.

Speváčka Janais.
Speváčka Janais. Autor: Matej Kmeť

Speváčka Janais žije v Bratislave a je matkou dvoch detí. So svojím manželom a manažérom sa počas pandémie mali čas venovať okrem tvorby aj rodine. „Dva mesiace trávim najmä doma s deťmi a keďže sú už obaja školáci, tak každodenne aj s množstvom úloh. Študovala som síce učiteľstvo – anglický a francúzsky jazyk, no teraz som učiteľka pre prvý a druhý stupeň. Je to celkom náročné obdobie, no už sme si doma zvykli a zabehli nové študijné rituály. V telefóne mám napríklad stiahnutý školský zvonček, ktorým ich zvolávam "na hodiny“ a po 45 minútach odzvoním na prestávku. A nespornou výhodou tohto obdobia je, že môžem každé ráno dlho spať,“ konštatuje speváčka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rodina #Janais
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaša moletná postava si nájde priaznivcov, zvýšite si sebavedomie.
Nenechávajte plánovanie letných akcií...

+ Pred cestou k rodičom nezabúdajte na dobrú náladu a pokoj.
Krásne počasie využijete a kúpite priateľovi...