Tenorista Andrea Bocelli prezradil, že bol nakazený koronavírusom

Svetoznámy taliansky tenorista Andrea Bocelli v utorok prezradil, že v marci mal pozitívne testy na nový koronavírus, ale odvtedy sa už úplne uzdravil. Informovala o tom tlačová agentúra DPA, ktorá sa odvolala na taliansku agentúra ANSA.

26.05.2020 17:17
Virus Outbreak Italy Bocelli Foto: ,
Spevák Andrea Bocelli v priestoroch milánskej katedrály Duomo počas veľkonočného koncertu, ktorý zaspieval v prázdnom chráme na Veľkonočnú nedeľu.
debata

Operný spevák sa rozprával s novinármi pred nemocnicou v meste Pisa, kam išiel darovať krv na výskum a experimentálnu liečbu krvnou plazmou určenou pacientom s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus.

Bocelli (61) povedal, že jeho manželka a ich dve deti sa tiež koronavírusom nakazili, ale nikto v rodine nemal vážny priebeh ochorenia. „Bola to len mierne zvýšená teplota – 37,2 alebo 37,3 (stupňa Celzia), ale možno ani to nie,“ dodal umelec v Pise, ktorá sa nachádza v talianskom regióne Toskánsko.

„Podstúpil som test z výteru z krku a videl som, že je pozitívny. Úprimne povedané, keď som to zistil, bolo 10. marca, išiel som si zaplávať do bazéna, pretože som sa cítil dobre,“ povedal Bocelli, citovaný agentúrou ANSA.

Hovorca tenoristu správu potvrdil a pre agentúru DPA uviedol, že Bocelli podstúpil koncom marca ďalší test na koronavírus z výteru a ten vyšiel negatívne.

Na Veľkú noc 12. apríla odspieval Bocelli špeciálny koncert v prázdnej katedrále Milánsky dóm. Poslednú skladbu Amazing Grace predniesol na schodoch gotickej katedrály, jeho hlas sa niesol doďaleka pustým námestím. Cieľom vystúpenia bolo šíriť nádej v meste, tvrdo zasiahnutom pandémiou koronavírusu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Andrea Bocelli #koronavírus