J.K. Rowling priznala: Aj ja som obeťou domáceho a sexuálneho násilia

Rowlingová zdôraznila, že o svojej skúsenosti nepísala preto, aby ju niekto ľutoval.

11.06.2020 10:00
J. K. Rowlingová Foto: ,
Autorka Harryho Pottera, britská spisovateľka J. K. Rowlingová.
debata (4)

Britská spisovateľka J.K. Rowling v stredu priznala, že sa v minulosti stala obeťou domáceho a sexuálneho násilia. Informovala o tom agentúra AFP. Svetoznáma autorka príbehov o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi na svojom blogu uviedla, že túto skutočnosť o sebe prezradila, aby vysvetlila, čo ju viedlo k jej nedávnym kontroverzným vyjadreniam o transrodových ľuďoch.

„Už viac ako 20 rokov som na očiach verejnosti a nikdy som otvorene nerozprávala o tom, že som obeťou domáceho a sexuálneho násilia,“ napísala Rowlingová. „Nehanbím sa za to, ale sú to pre mňa traumatické spomienky.“

Rowlingová zároveň zdôraznila, že o svojej skúsenosti nepísala preto, aby ju niekto ľutoval. „Moju minulosť som spomenula len preto, lebo aj ja, ako každý iný človek na tejto planéte, mám zložitý životný príbeh, ktorý sformoval všetky moje obavy, záľuby a názory,“ uzavrela spisovateľka.

Rowlingová minulý víkend vyvolala pobúrenie kontroverzným statusom na Twitteri, kde písala o „ľuďoch, ktorí menštruujú“. Na tento príspevok reagoval aj herec Daniel Radcliffe, ktorý stvárnil filmovú postavu Harryho Pottera. Radcliffe sa ospravedlnil transrodovým ženám, ktoré sa na spisovateľkin príspevok mohli uraziť.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #J.K. Rowlingová

+ Menej mäsa a viac zeleniny, to je liek na zdravotné ťažkosti, ktoré máte.
Na prácu v zahraničí nehovorte...

+ Vyhnite sa preťaženiu, aby ste chránili telo. Rovnováha je kľúčová.
Nebojte sa požiadať o pomoc, aby ste...