Herec Štefan Kvietik obviňuje médiá z osočovania, rozhodol sa brániť

Slovenský herec Štefan Kvietik sa rozhodol v súvislosti s medializáciou zadržania jeho syna právne chrániť svoju povesť.

11.06.2020 17:53
Štefan Kvietik Foto: ,
Herec Štefan Kvietik na archívnom zábere.
28

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré poskytol jeho právny zástupca Slavomír Rabatin. „Pri nepotvrdených obvineniach môjho syna niektoré médiá nielenže nerešpektujú zákonnú prezumpciu neviny, ale v súvislosti s mojou osobou aj zverejňujú množstvo nepravdivých, pravdu skresľujúcich, účelových a difamujúcich informácií. Tým nielen osočujú mňa a moju rodinu, ale aj spochybňujú môj doterajší občiansky, profesionálny život a celospoločenský kultúrny prínos,“ oznámil prostredníctvom právnika 86-ročný herec.

Podľa neho sa „štvavá a systematická škandalizácia“ jeho osoby opakuje a poškodzuje jeho dobré meno. Rozhodol sa preto chrániť súkromie a dôstojnosť rodiny legálnymi prostriedkami.

Médiá herca spomínali v súvislosti s jeho synom, podnikateľom Martinom K., ktorého v apríli zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie „Dobytkár“ pre podozrenie zo spáchania korupčnej trestnej činnosti.

NAKA v rámci nej opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
28 debata chyba
Viac na túto tému: #syn #Štefan Kvietik #obrana #médiá

+ Nepite presladené nápoje, škodí to vášmu telu a zdraviu.
Nebuďte naivný, nie každý v pracovnej oblasti vám chce...

+ Zahoďte nezdravé potraviny a ochutnajte zeleninu, prospeje vám omnoho viac.
Neodkladajte dôležité stretnutie aj...