Maskované hviezdy na súde v Londýne! Depp žaluje bulvár a bráni sa pred bývalou

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos v utorok prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

, 08.07.2020 11:15
Herec Johnny Depp prichádza na súd v Londýne. Foto: ,
Herec Johnny Depp prichádza na súd v Londýne.

Súd v Londýne začal prejednávať Deppovu žalobu na britský bulvárny denník The Sun kvôli článku, ktorý ho označil za manželského násilníka. Z fyzického násilia v minulých rokoch obvinila Deppa jeho exmanželka Amber Heard (34), ktorá tiež na pojednávanie prišla osobne. Aj ona sa kvôli pandémii choroby covid-19 objavila na verejnosti so šatkou na ústach.

Päťdesiatsedemročný herec Depp všetky obvinenia odmieta. Právnici denníka The Sun, jeho vydavateľa News Group Newspapers a jeho šéfredaktor Dan Wootton ale tvrdia, že dokážu pravdivosť Woottonovho článku z apríla 2018, kvôli ktorému ich Depp viní z urážky na cti.

Súdna
		kresba od Elizabeth Cookovej zachytáva...
Herec
		Johnny Depp prichádza na súd v Londýne.
+2Herečka Amber Heard
		prichádza na súd v Londýne.

„Obhajoba preukáže, že označenie pána Deppa za ‚bitkára manželky‘ je úplne presné a pravdivé,“ citovala agentúra Reuters z vyhlásenia právnikov žalovanej strany. Podľa nich Depp bil Heardovú, keď bola jeho ženou, spôsobil jej tak „značné zranenia“ a vyvolal v nej tiež obavy o život.

Deppov právnik David Sherborne naopak označil za obeť svojho mandanta. „Bola to pani Heard, ktorá začínala fyzické strety, ktorá ho udrela a on mal len málo možností, ako to celé zastaviť. To ona bola násilníčka, nie on,“ uviedol v utorok Sherborne podľa denníka The Guardian.

„Kedykoľvek tieto situácie eskalovali, snažil som sa stiahnuť sa do kúta. Chcel som nás oddeliť skôr, než sa to vymkne kontrole,“ vypovedal pred súdom Depp, ktorý hovoril veľmi ticho. Niekoľkokrát ho preto súd vyzval, aby hovoril viac nahlas. „Ospravedlňujem sa, ale ja mám sklon hovoriť potichu,“ povedal herec, niekoľkokrát nominovaný na Oscara.

Herečka Amber Heard prichádza na súd v Londýne. Foto: SITA/AP, Alastair Grant
Herečka Amber Heard prichádza na súd v Londýne. Herečka Amber Heard prichádza na súd v Londýne.

Proces, kvôli pandémii odložený z marca, má podľa BBC trvať tri týždne a ako svedkovia v ňom prostredníctvom videoprenosu majú vystúpiť aj dve bývalé Deppove partnerky Vanessa Paradis, ktorá s ním žila 14 rokov, a Winona Ryder, ktorá s ním mala vzťah asi štyri roky. Súdne pojednávanie sa koná v piatich miestnostiach, aby mohla byť dodržaná bezpečná vzdialenosť a vošli sa tam aj zástupcovia médií a verejnosti.

S Heardovou sa Depp spoznal pri nakrúcaní filmu Rumový denník v roku 2011, vzali sa vo februári 2015. V máji nasledujúceho roka Heard požiadala o rozvod a sudca vtedy vydal Deppovi zákaz k herečke sa približovať. Heard ho totiž vinila z fyzického násilia. Rozvodom sa manželstvo skončilo v roku 2017, keď sa obaja dohodli na rozdelení majetku.

Vlani Depp zažaloval Heardovú za to, že podľa neho pri rozvodovom spore podvádzala a okrem iného si namaľovala odreniny, ktorými chcela dokázať, že ju fyzicky napadol. Depp trvá na tom, že nikdy nesiahol na Heardovú ani na inú ženu a že v manželstve bola naopak násilníkom ona a on obeťou. „Nespočetnekrát ma napadla, často v prítomnosti ďalších ľudí. Niekedy mi ublížila na tele,“ uviedol vlani Depp.

Za Deppa sa už skôr postavili aj jeho spomenuté expartnerky Paradis a Ryder. Zhodne uvádzajú, že Depp sa k nim násilnícky nikdy nesprával.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Londýn #Johnny Depp #Amber Heard

+ Po prebudení si dajte pohár studenej vody, naštartuje vás do nového dňa.
Nezabúdajte si plniť svoju prácu,...

+ Energiu vám odoberá váš partner, robte s tým niečo.
Nemračte sa, usmejte sa a všetci vám radi pomôžu....