Depp na súde popiera, že by udrel exmanželku. Právnička vytasila tieto zábery!

Hollywoodsky herec Johnny Depp vo štvrtok na súde v Londýne poprel, že by v minulosti počas pobytu na svojom súkromnom ostrove na Bahamách zaútočil na teraz už bývalú manželku Amber Heardovú.

11.07.2020 00:00
Herec Johnny Depp odchádzal zo súdu v Londýne... Foto: ,
Herec Johnny Depp odchádzal zo súdu v Londýne už bez šatky na ústach.
15

Depp vtedy na ostrove podstupoval liečenie, aby sa zbavil závislosti na liekoch. Súd prerokúva Deppovu žalobu na britský bulvárny denník The Sun kvôli článku, ktorý ho označil za manželského násilníka. Článok vychádzal práve z obvinenia, ktoré v súvislosti s Deppom vzniesla jeho bývalá žena, herečka Amber Heard.

Štvrtkový deň bol už tretí deň súdneho pojednávania. Depp, ktorý zasadol na lavicu svedkov, bol pritom vypočúvaný ohľadom incidentu z augusta 2014, ktorý sa mal stať na jeho ostrove na Bahamách. Teraz 34-ročná Heard ho obvinila, že ju tam udrel a strčil do nej.

Depp podľa agentúry Reuters na súde vypovedal, že sa vtedy nachádzal v jednom „z najhorších okamihov svojho života“, kedy v dôsledku odvykacej kúry trpel bolesťami, nekontrolovateľnými kŕčmi a nariekal na podlahe ako malé dieťa. Heardovú obvinil z toho, že mu zabavila lieky, ktoré mu mali uľaviť. Označil to pritom za „jednu z najkrutejších vecí, ktorú kedy urobila“.

Amber Heard na jednom
		zo záberov, ktorý...
Záber na zranenia
		herečky Amber Heardovej,...
+2Záber na zranenia
		herečky Amber Heardovej,...

Právnička denníka The Sun Sasha Wass však v reakcii uviedla, že Heard len dodržiavala inštrukcie, ktoré dostala od lekárskeho tímu. Poukázala tiež na to, že herečka kontaktovala zdravotnú sestru, ktorá sa zdržiavala na ostrove, a povedala jej aj to, že na ňu herec kričí a strčil do nej.

„Nestrčil som do slečny Heardovej, ani som na ňu žiadnym spôsobom nezaútočil,“ obhajoval sa na súde herec známy z filmov Piráti z Karibiku. „Nebol som v stave, aby som toho bol schopný,“ dodal.

Pri procese už na súde odzneli výpovede o tom, ako Depp vo veľkom pil a užíval drogy. Súd si tiež vypočul podrobnosti jeho výbušného vzťahu s Heardovou, s ktorou sa spoznali pri nakrúcaní komédie Rumový denník v roku 2011. Vzali sa v roku 2015. O 15 mesiacov neskôr požiadala herečka o rozvod a v roku 2016 prvýkrát spomenula domáce násilie. Podľa tvrdenia, ktoré na súde zaznelo, ju ale 57-ročný herec začal fyzicky napádať už o tri roky skôr.

V stredu Depp vypovedal o svojom údajnom ďalšom útoku na Heardovú, tentoraz v lietadle, kedy sa mal domnievať, že má aféru s hercom Jamesom Francom. Americký herec ale uviedol, že agresorkou bola naopak jeho exmanželka, ktorá naňho hodila fľašu a poranila mu prst. On ju vraj nikdy neudrel.

Proces, kvôli pandémii preložený z marca, má podľa BBC trvať tri týždne a ako svedkovia v ňom prostredníctvom videoprenosu majú vystúpiť aj dve bývalé Deppovo partnerky Vanessa Paradis, ktorá s ním žila 14 rokov, a Winona Ryder, ktorá s ním mala vzťah asi štyri roky. Obe už skôr Deppa podporili a uviedli, že k nim sa herec násilnícky nikdy nesprával.

Súdne pojednávanie sa koná v piatich miestnostiach, aby mohla byť dodržaná bezpečná vzdialenosť a proces mohli sledovať aj zástupcovia médií a verejnosti.

V stredu sa na súde riešil rovnako ďalší incident, ktorý sa mal stať v marci 2013 a ktorý sa týkal nápisu Wino Forever, ktorý má Depp vytetovaný na tele. Nápis pôvodne znel Winona Forever (Winona navždy) a odkazoval na hercov vzťah s práve s Winonou Ryderovou. Keď sa ale v roku 1993 rozišli, Depp si nechal tetovanie zmeniť. Podľa právničky Sashi Wassovej mala herečka Heard vtedy na túto tému zavtipkovať a herec ju následne trikrát udrel do tváre. Depp to ale poprel. Súčasťou sprístupnených súdnych dokumentov sú zábery poranenej Heardovej s modrinami a odreninami na tvári.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
15 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Johnny Depp #fyzické týranie #Amber Heard

+ Preventívnu prehliadku nepodceňujte, hlavne ak ste vo vyššom veku.
Hľadajte riešenia, nie len problémy, peniaze...

+ Nezabúdajte brať svoje lieky na alergiu, dnes ich budete potrebovať.
Nehádajte sa s kolegami v práci, nebude to...