Dánsky princ sa po urgentnej operácii mozgu zotavuje

29.07.2020 14:00
Joachim
Dánska princezná Marie a jej manžel, dánsky princ Joachim na archívnom zábere. Autor: ,

Dánsky princ Joachim, mladší syn kráľovnej Margaréty II., ktorý podstúpil v piatok vo Francúzsku núdzovú operáciu krvnej zrazeniny v mozgu, nebude mať žiadne dlhodobé následky.

Princa Joachima (51), ktorý bol vo Francúzsku na dovolenke, prijali do Univerzitnej nemocnice v meste Toulouse v piatok 24. júla v neskorších hodinách a v nedeľu ráno ho operovali.„Krvná zrazenina v mozgu vznikla po náhlej ruptúre (prasknutí) tepny a lekársky tím v nemocnici dospel k záveru, že riziko opakovania je veľmi malé, keď sa už tepna zacelí a zahojí,“ uviedla vo vyhlásení hovorkyňa kráľovskej domácnosti Lene Ballebyová.

„Lekári dospeli k názoru, že princ Joachim nebude mať po krvnej zrazenine žiadne fyzické následky ani iné poškodenia,“ informovala Ballebyová. „Princa podľa očakávania premiestnia z jednotky intenzívnej starostlivosti čo najskôr, ale určitý čas bude ešte hospitalizovaný,“ dodala hovorkyňa.

Joachim je synom dánskej kráľovnej a zosnulého princa Henrika, ktorý mal francúzsky pôvod. Jeho starším bratom je korunný princ Frederik, ktorý má na tróne vystriedať svoju 80-ročnú matku. Je v poradí šiestym následníkom trónu, po bratovi a jeho štyroch deťoch.

Princ Joachim je otcom štyroch detí – z prvého manželstva má dvoch synov vo veku 20 a 18 rokov a s druhou manželkou, princeznou Marie, má 11-ročného syna a osemročnú dcéru. Jeho rozvod s rodenou Hongkončankou Alexandrou Manleyovou v roku 2005 bol prvým rozchodom za takmer 160 rokov počas viac ako 1200-ročného trvania najstaršej monarchie v Európe.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#princ Joachim
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Udržujte si vnútornú harmóniu a doprajte si prirodzený pohyb.
Niekto z kolegov v práci sa vám pokúsi...

+ Nezabúdajte na zeleninové taniere, nemusíte sa za každú cenu prejedať.
Dovolenka na poslednú chvíľu...