Winslet tvrdo do slávnych režisérov! Ľutuje, že robila s Allenom aj Polanskim

12.09.2020 00:00
Herečka Kate Winslet v kreácii Elie Saab.
Herečka Kate Winslet. Autor: ,

Napriek tomu, že sú v rámci filmovej histórie považovaní za najvýznamnejších režisérov, obvinenia zo sexuálneho zneužívania už stihli zasiahnuť kariéru oboch slávnych pánov. Najnovšie sa proti Romanovi Polanskemu a Woodymi Allenovi postavila aj Kate Winslet.

Britská rodáčka sa zaradila do skupiny hercov, ktorí verejne vyjadrujú ľútosť za to, že spolupracovali so slávnymi tvorcami v minulosti. V prípade Winsletovej dokonca s oboma, v roku 2011 s Polanskim na filme Boh masakra a v roku 2017 s Allenom na Kolese zázrakov.

„Cítim sa tak, že ku..a, čo som to vlastne robila s Woodym Allenom a Romanom Polanskim,“ vyhlásila v najnovšom rozhovore pre magazín Vanity Fair herečka. „Je pre mňa teraz až neuveriteľné, ako vysoko boli postavení títo muži, ako rešpektovaní vo filmovom priemysle a že to tam boli tak dlho,“ komentovala tiež držiteľka Oscara.

„Je to sku..ne ponižujúce. Musím prevziať zodpovednosť za fakt, že som pracovala s oboma. Nemôžem vrátiť späť čas. Bojujem s tými výčitkami, ale čo nám zostane, ak nedokážeme o tom všetkom hovoriť pravdivo,“ pokračovala ešte Winslet.

Hoci v minulosti sa vyjadrila, že prácu s oboma režisérmi si profesionálne nesmierne užila. Jej zmenu rétoriky a názoru na celú kauzu odôvodňuje tým, že človek sa v živote s názormi a postojmi posúva. „Život je sku..ne krátky a ja sa snažím urobiť to najlepšie, keď ide o ukázanie slušného príkladu pre mladé ženy,“ doplnila ešte Winslet.

Obaja filmoví režiséri sú terčom obvinení zo sexuálneho obťažovania. Allena opakovane obvinila jeho adoptívna dcéra Dylan Farrow. V prípade Polanskeho ide o prípad sexuálneho styku s neplnoletou ešte v roku 1977, ale tiež o obvinenie zo znásilnenia, ku ktorému malo prísť v 70. rokoch a z ktorého režiséra obvinila fotografka Valentine Monnierová. Obaja filmári čelia bojkotu svojich diel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Woody Allen #sexuálne obťažovanie #Roman Polanski #ľútosť #Kate Winslet
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Diéty nie sú dlhodobým riešením, snažte sa neprejedať.
Urobíte radosť blízkym a pripravíte im pekné...

+ Snažte sa obmedziť mliečne výrobky, škodia vašej pleti.
Zaplatíte svoje dlhy, ktoré máte a bude sa vám...