Súd zamietol Deppovu žalobu. Obvinenia sú v podstate pravdivé, tvrdí sudca

Britský súd v pondelok zamietol žalobu amerického herca Johnnyho Deppa kvôli článku, v ktorom ho bulvárny denník The Sun označil za manželského násilníka. Podľa sudcu sú obvinenia na Deppovu adresu "vo svojej podstate pravdivé".

03.11.2020 08:50
Britain Johnny Depp Foto: ,
Herec Johnny Depp na zábere spred budovy súdu v Londýne v pondelok 13. júla 2020.
debata

Hercov právnik avizoval, že podá proti rozsudku odvolanie, informovala agentúra Reuters. Verdikt môže mať podľa neho zásadné dopady na Deppovu povesť i ďalšiu kariéru.

Hollywoodsky herec, známy napríklad z filmov Piráti z Karibiku či Nožnicovoruký Edward, žaloval vydavateľstvo News Group Newspapers, pod ktoré bulvárny denník The Sun patrí, aj šéfredaktora Dana Woottona. Nepáčil sa mu článok z apríla 2018, v ktorom sa píše, že herec bil svoju bývalú manželku Amber Heardovú. Depp podal žalobu kvôli ohováraniu.

Sudca Andrew Nicol uviedol, že sú tvrdenia uverejnené v článku „vo svojej podstate pravdivé“. Podľa neho sa preukázalo, že väčšina spomínaných útokov Johnnyho Deppa na jeho vtedajšiu manželku sa skutočne odohrala a že Heard mala dôvod obávať sa o svoj život. „Na základe toho sa žaloba zamieta,“ dodal.

Právna zástupkyňa 34-ročnej Heardovej v reakcii na rozsudok uviedla, že pre tých, ktorí boli na pojednávaní na londýnskom súde prítomní, „nie je rozhodnutie a verdikt prekvapením“. Depppova exmanželka sa chystá v Spojených štátoch čoskoro predstaviť ďalšie dôkazy o násilníckej povahe 57-ročného herca. Depp podal na Heardovú v USA žalobu kvôli ohováraniu, v ktorej od nej žiada 50 miliónov dolárov.

Deppov právnik označil rozhodnutie súdu za ťažko pochopiteľné a zvrhlé. Podľa neho by bolo smiešne, ak by sa proti nemu herec neodvolal. „Obete domáceho násilia nesmú byť nikdy umlčané,“ uviedol po zverejnení rozsudku denník The Sun. „Ďakujeme sudcovi za dôkladné zváženie a Amber Heardovej za odvahu, ktorú preukázala, keď súdu predložila dôkazy,“ dodal bulvárny denník. Rozhodnutie súdu označil za víťazstvo slobody tlače.

Depp a Heard sa spoznali pri nakrúcaní snímky Rumový denník v roku 2011. Vzali sa v roku 2015. O 15 mesiacov neskôr požiadala herečka o rozvod a v roku 2016 prvýkrát spomenula domáce násilie. Podľa tvrdenia, ktoré na súde zaznelo, ju ale herec začal fyzicky napádať už o tri roky skôr. Depp ju údajne škrtil, bil, udrel do tváre, kopal a dával jej hlavičky. Rad útokov sa podľa Heardovej odohral v čase, keď bol jej vtedajší manžel pod vplyvom drog a alkoholu. Herec na súde naopak tvrdil, že sa k nemu násilnícky správala jeho exmanželka.

Za Deppa sa predtým postavili jeho bývalé partnerky Vanessa Paradis a Winona Ryder. Tie zhodne uvádzajú, že k nim sa Depp násilnícky nikdy nesprával.

debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Johnny Depp #Amber Heard #domáce násilie #tlač #The Sun
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepríjemné nadúvanie riešte s lekárom, nemáte sa prečo hanbiť.
Pred dovolenkou si dokončite nevyhnutnú prácu a...

+ Pravidelná hygiena zabráni nepríjemným pachov vo vašom okolí.
Značkové oblečenie vystrieda domáca móda, budete...