Prvá krutá rana po verdikte súdu pre Deppa! Končí vo Fantastických zveroch

09.11.2020 00:00
Britain Johnny Depp
Herec Johnny Depp na zábere spred budovy súdu v Londýne v pondelok 13. júla 2020. Autor: ,

Americký herec Johnny Depp sa po rozsudku britského súdu, ktorý sa týkal domáceho násilia, už neobjaví v ďalšom diele filmovej série Fantastické zvery.

Depp na Instagramu uviedol, že ho štúdio Warner Bros. požiadalo, aby sa stiahol z role kúzelníka Grindelwalda, a on to „vo svetle nedávnych udalostí“ urobil. Deppovi právnici ešte v piatok oznámili, že sa proti verdiktu odvolajú.

Londýnsky súd v pondelok zamietol Deppovu žalobu kvôli článku, v ktorom ho bulvárny denník The Sun označil za manželského násilníka. Podľa sudcu sú obvinenia na Deppovu adresu „vo svojej podstate pravdivé“, pretože sa preukázalo, že väčšina spomínaných útokov Deppa na jeho vtedajšiu manželku Amber Heardovú sa skutočne odohrala.

„Chcem vám dať vedieť, že ma štúdio Warner Bros. požiadalo o to, aby som opustil film Fantastické zvery, čo rešpektujem a žiadosti som vyhovel,“ napísal Depp. „Mám v úmysle dokázať, že obvinenia proti mne sú nepravdivé,“ dodal. Zástupcovia Warner Bros. potvrdili, že Depp v pripravovanom treťom diele ságy založenej na predlohe autorky kníh o Harrym Potterovi J.K. Rowlingovej už hrať nebude, role černokňažníka Gellerta Grindelwalda sa zhostí niekto iný.

Kniha Fantastické zvery a ich výskyt bola pôvodne fiktívnym dielom, ktoré Rowling spomenula v knihách o Harrym Potterovi, neskôr ju ale napísala a vydala. Jej fiktívnym autorom je Mlok Scamander, ktorý je v podaní Eddieho Redmayna zároveň hlavnou postavou filmového prepisu.

Depp sa objavil v oboch doteraz nakrútených dieloch – Fantastické zvery a ich výskyt (2016) a Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (2018).

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Johnny Depp (@johnnydepp),

#súd #strata práce #obvinenie #Johnny Depp #Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny #domáce násilie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vašu bolesť hlavy spôsobujú viaceré faktory, poraďte sa radšej s odborníkom.
Dávajte si pozor aby ste o...

+ Chodievajte častejšie do prírody, máte nedostatok pohybu.
Pobavia vás v práci klebety, ktoré sa o vás...