Judit Bárdosovú aj Dianu Mórovú zlákala Bebjakova novinka! Padla jej prvá klapka

V polovici minulého týždňa padla prvá klapka filmu Jozef Mak.

10.02.2021 00:00
peter bebjak Foto:
Dávid Hartl a Judit Bárdos sa objavia v novinke režiséra Bebjaka Jozef Mak.
debata

RTVS a DNA Production spojili sily, aby v novom šate priniesli príbeh, ktorého hlavným hrdinom je “človek milión”, ktorého dokážu pochopiť a zžiť sa s ním všetky vekové kategórie televíznych divákov. Film na motívy románu Jozefa Cígera-Hronského Jozef Mak by sa na obrazovkách RTVS mal objaviť ešte v tomto roku.

V polovici minulého týždňa padla prvá klapka filmu Jozef Mak, ktorý pre RTVS nakrúca spoločnosť DNA Production na čele s producentom Rasťom Šestákom a režisérom Petrom Bebjakom. “Príbeh Jozefa Maka – človeka milión – je súčasťou zoznamu povinnej literatúry na školách už celé desaťročia. Všetci ho poznáme, ale pravda je, že málokto ho naozaj čítal. A pritom je to úžasné dielo plné vášní všetkého druhu. Ukazuje nám hrdinu, ktorému rozumieme, človeka, akých stretávame veľa, ale o to je zaujímavejší. Chceme na obrazovky priniesť príbeh, ktorému porozumejú diváci všetkých vekových kategórií a ktorý ukáže, že slovenská klasika nám má čo ponúknuť,” povedal Rasťo Šesták.

Jozef Mak sa nakrúca v Múzeu oravskej dediny v Zuberci, ďalšími filmovacími lokáciami sú napríklad Komárno či Banská Štiavnica.

Film ponúkne hviezdne herecké obsadenie. Hlavnú rolu Jozefa Maka stvárni Dávid Hartl, vo filme uvidíme aj Judit Bárdos, Tomáša Maštalíra, Dianu Mórovú, Alexandra Bártu, Janu Kvantikovú či Juditu Hansman. Réžia je v rukách Petra Bebjaka, hlavným kameramanom je Martin Rau a scenár napísal Ondrej Šulaj. Film bude súčasťou vianočnej programovej ponuky RTVS.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Judit Bárdos #Peter Bebjak #Jozef Mak
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Kalórie spaľujte pomaly, hlavne začnite úpravou svojho jedálnička.
Dotiahnete to ďaleko, ak sa budete snažiť...

+ Nezahrávajte sa so svojim zdravím, vkladajte doňho dostatok času.
Nakúpte si všetko čo potrebujete, avšak pozor...