Meghan žiada 1,5 milióna libier za súdne trovy! Aj ospravedlnenie na titulke

Manželka britského princa Harryho Meghan žiada od vydavateľa denníka Mail on Sunday 1,5 milióna libier za súdne trovy na vzájomný spor.

03.03.2021 06:10
debata (1)
Vojvodkyňa Meghan na zábere z rozhovoru s... Foto: SITA/AP, Joe Pugliese/Harpo Productions via AP
Oprah Meghan and Harry Interview Vojvodkyňa Meghan na zábere z rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou.

Súd vo februári v skrátenom konaní rozhodol, že bulvárny týždenník Mail on Sunday nemal právo zverejniť úryvky súkromného listu, ktorý Meghan poslala svojmu otcovi. V utorok potom súd rozhodol, že vydavateľ zatiaľ musí zaplatiť 450 000 libier, o celkovej sume rozhodne neskôr. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na sudcu londýnskeho Najvyššieho súdu, ktorý utorňajšiemu virtuálnemu rokovania predsedal.

Meghanin tím právnikov odovzdal svoje požiadavky súdu, polovicu požadovanej sumy chceli zaplatiť do 14 dní. Vedľa náhrad na súdne trovy žiadajú tiež vrátenie Meghaninho listu a všetkých jeho kópií. Právnici tiež požiadali sudcu, aby bulvárnemu denníku nariadil zverejniť na titulnej strane informáciu, že Meghan spor vyhrala. Informácia by sa podľa nich mala tiež „najmenej na šesť mesiacov“ objaviť na domovskej stránke MailOnline, ktorá je internetovou verziou týchto novín. K týmto požiadavkám sa súd nevyjadril, píše Reuters.

Meghanin právnik Ian Mill v utorok uviedol, že sa nejedná o prehnané požiadavky, a že požadovaná suma zodpovedá sume, ktorú si denník zverejnením článku o Meghan zarobil. Chce tiež vytvoriť odstrašujúci precedens, píše Reuters.

Tridsaťdeväťročná vojvodkyňa zo Sussexu zažalovala spoločnosť Associated Newspapers potom, čo Mail on Sunday vo februári 2019 zverejnil v piatich článkoch ručne písaný list jej otcovi Thomasovi Merkleovi z augusta 2018. List vojvodkyňa napísala po svadbe s britským princom v roku 2018. Médiu list odovzdal sám Markle, s ktorým vojvodkyňa nemá dobré vzťahy.

Záber z októbra 2018, keď bolo vôbec prvýkrát...
7. FAKT: V čase, keď ešte len chodila s princom...
+9Záber na výrazne tehotnú Meghan v marci 2019,...

Sudca 11. februára v skrátenom konaní rozhodol, že zverejnenie úryvkov listu bolo „zjavne prehnané, a preto nezákonné“, uviedla agentúra Reuters. Časť žaloby týkajúcej sa údajného porušenia autorského práva zverejnením listu sa podľa sudcu bude musieť rozhodnúť v riadnom súdnom procese.

Harry a Meghan plnia stránky britských novín posledný mesiac prakticky nepretržite. Písalo sa o nich, keď oznámili, že očakávajú druhého potomka, keď definitívne prestali byť členmi britskej kráľovskej rodiny alebo kvôli rozhovoru so známou moderátorkou televíznych šou Oprah Winfreyovou.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #odškodné #vydavateľstvo #vojvodkyňa Meghan #súdne trovy

+ Nečakajte na niečo čo nepríde, buďte realista a robte preto všetko.
Nové príležitosti na zvýšenie príjmov sa...

+ Dajte prednosť pohybovým aktivitám pred ležaním.
Čakajú vás výzvy, ale zvládnete ich s prehľadom....