Zagorovú po náhlom zhoršení stavu odviezla záchranka. Bojuje s postcovidovým syndrómom

Českú speváčku Hanu Zagorovú v noci na stredu previezli do jednej z pražských nemocníc. Podľa informácií televíznej stanice Nova pri jej dome zasahovali záchranári aj policajti. Zagorovej sa náhle zdravotne priťažilo.

30.09.2021 06:15
Speváčka Hana Zagorová a jej manžel Štefan... Foto:
Speváčka Hana Zagorová a jej manžel Štefan Margita na záberoch k novému albumu.
debata (18)

Speváčka vlani prekonala koronavírusové ochorenie COVID-19 s ťažkým priebehom, tento rok v lete u nej prepukol postcovidový syndróm. Bezprostredne však nebolo jasné, či s ním súvisel aj nočný prevoz do nemocnice. Zagorovú previezli do Všeobecnej fakultnej nemocnice na Karlovom námestí.

„Vyrážali sme na žiadosť polície, starali sme sa o ženu vo veku 75 rokov, ktorú sme potom pri vedomí odviezli do nemocnice,“ uviedla hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Polícia podrobnosti pre „citlivosť prípadu“ nezverejnila, speváčka však nemala byť nijako zranená.

Jej manžel, slovenský operný spevák Štefan Margita (65), z tohto dôvodu zrušil naplánovaný koncert v Košiciach a urýchlene sa vrátil za Zagorovou do Prahy.

Speváčka Hana Zagorová bola jednou z hlavných hviezd programu. Čítajte viac Zagorovej boj s koronavírusom: Domov sa dostala len na chvíľu, návrat do nemocnice

„Štátna filharmónia Košice s poľutovaním oznamuje zrušenie koncertu Štefan Margita 65, ktorý sa mal uskutočniť 30. septembra 2021 v Dome umenia. Príčinou zrušenia sú vážne rodinné dôvody pána Štefana Margitu,“ oznámila filharmónia na svojej webovej stránke.

Margita podľa spravodajského servera iDNES.cz upresnil, že pre pretrvávajúce zdravotné problémy bola jeho manželke odporučená niekoľkodňová hospitalizácia a lekári pracujú na jej zotavení.

Lekári Zagorovej z dôvodu postcovidového syndrómu odporučili, aby nespievala. Speváčka preto v lete oznámila, že sa neuskutoční žiadny z koncertov naplánovaných do konca októbra. „Je mi to veľmi ľúto,“ odkázala vtedy svojim priaznivcom Zagorová.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #hospitalizácia #Hana Zagorová #Štefan Margita #postcovidový syndróm
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Bylinkové čaje vám urobia dobre, hlavne keď sa cítite prechladnutá.
Pokračujte v sporení peňazí a odpustite si...

+ Konečne sa poriadne vyspíte a doprajete si raňajky do postele.
Dostanete inšpiráciu ako investovať peniaze,...