Slávny Arnie kritizuje politikov v boji s klimatickou zmenou: Sú hlupáci alebo klamú!

Rakúsko-americký herec, politik a bývalý športovec Arnold Schwarzenegger v piatok v rozhovore pre stanicu BBC vyjadril rozhorčenie z prístupu svetových lídrov k boju proti klimatickej zmene.

29.10.2021 13:18
Arnold Schwarzenegger. Foto: ,
Herec a bývalý politik, guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger.
debata (2)

Kritizoval najmä tých, ktorí tvrdia, že poškodzuje ekonomiku. „Sú to klamári, alebo hlupáci. Alebo nevedia, ako to robiť, pretože my sme prišli na to, ako to uskutočniť,“ povedal Schwarzenegger. Tento bývalý kulturista dodal, že takéto kroky v oblasti klímy si vyžadujú najmä guráž.

Niekdajší guvernér Kalifornie tvrdí, že pretrvávajúca dobrá ekonomická situácia v tomto americkom štáte a tvorba nových pracovných potvrdzujú, že znižovanie emisií CO2 a zvyšovanie bohatstva idú ruka v ruke.

Zníženie konzumácie mäsa podľa Schwarzeneggera neznamená, že je potrebné niečo obetovať. V jeho prípade to viedlo k zlepšeniu zdravia. V rozhovore spomenul i znečisťovanie ovzdušia spôsobované medzinárodným obchodom, najmä prepravou tovarov. Ľudí v tejto súvislosti vyzval, aby uprednostňovali lokálny tovar.

Pápež František Čítajte viac Pápež František vyzval svetových lídrov na radikálne kroky proti zmene klímy

Schwarzenegger počas svojho pôsobenia vo funkcii guvernéra Kalifornie (2003 – 2011) podporoval obnoviteľné zdroje a vytýčil si ciele na zníženie množstva výfukových plynov a emisií skleníkových plynov energie, pripomína BBC.

Iniciatívy v oblasti klímy podporuje aj po odchode z tejto funkcie, keď založil organizáciu Schwarzenegger Climate Initiative, ktorá má za cieľ zvyšovať povedomie o klimatickej krí­ze.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #kríza #kritika #BBC #Glasgow #klimatická zmena #Arnold Schwarzenegger
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Pozor na chorých ľudí okolo vás, mohli by ste sa od nich nakaziť.
Vyhnite sa dnes hazardným hrám, všetko by ste...

+ V tomto období máte zníženú imunitu, začnite s tým niečo robiť.
Nezabúdajte si pravidelne kontrolovať svoje...