Veronika Strapková: Vyjadrovať pocity, či už dobré alebo zlé, je úplne v poriadku

Navonok vždy veselá a dobre naladená Veronika Strapková novou skladbou prekvapuje.

29.06.2022 00:00
strapková Foto:
Speváčka Veronika Strapková.
debata

Singel Sorry je o pocitoch, ktoré človek často nevie vysvetliť – o úzkosti, smútku, obavách. Veronika veľmi dobre vie, aké sú niekedy mätúce.

Veronika Strapková prichádza s novinkou, v ktorej sa nájde nejeden mladý človek. Pandémia a teraz vojna na Ukrajine u mnohých vyvoláva úzkosť, prípadne strach a smútok, no hanbia sa to pomenovať. Veronika ako študentka psychológie chce stigmu z týchto emócií sňať a odkázať poslucháčom – vyjadrovať pocity, či už dobré alebo zlé, je úplne v poriadku!

Pesnička je unikátna aj tým, že vznikla v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským, ktorý do jej hudby prináša nové zaujímavé elektronické prvky. Text si napísala samotná Veronika v anglickom jazyku.

„Téma úzkosti je dnes už aspoň čiastočne komunikovaná, ale stále mám pocit, že ľudí za tieto veci spoločnosť stigmatizuje. Študujem psychológiu, práve som skončila bakalára a veľa tém sa v období pandémie sústredilo na sociálnu izoláciu človeka. Keď som si predstavila, ako sa po 2 rokoch vrátim medzi ľudí na koncerty, mala som aj ja sama pocit nevysvetliteľnej tiesne a obáv. U mňa boli racionálne odôvodnené a vedela som prečo ich mám. Niektorí ľudia nevedia vysvetliť, čo sa im deje, je to normálny jav. Preto som chcela podporiť touto piesňou to, aby sa nebáli svoje emócie vyjadriť, nech sú akékoľvek,“ vysvetľuje mladá speváčka.

Veronika skladbu urobila v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským. Pri tvorbe sa stretli po prvý raz a obaja si to pochvaľujú. Text je tentoraz v anglickom jazyku.

"Milan tu vniesol nové zaujímavé prvky elektronickej hudby. Pieseň ma inšpirovala na prvé počutie k textu, ktorý mi napadol okamžite. Tým, že je to žánrovo skôr elektro, tak mi sedelo spievať do toho po anglicky,“ vysvetľuje Veronika Strapková

Tému skladby dotvára aj videoklip. Veronika ho robila s Michalom Furdom. Spoločne vymysleli námet prepojenia nočnej mory, ktorá paralelne funguje ako motív kontrastu k životnej energii zobrazenej cez atmosféru párty a koncertu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Strapková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na úrazové poistenie, raz vám určite pomôže z ťažkostí.
Dnes si nič neodkladajte na neskôr, nemuseli...

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor aby ste...