Speváka R. Kellyho odsúdili na 30-ročné väzenie za sexuálne zneužívanie

Amerického speváka R. Kellyho odsúdili v stredu v New Yorku na 30-ročné väzenie za dlhoročné sexuálne zneužívanie žien a tínedžeriek, informovala stanica BBC.

30.06.2022 06:05
R Kelly Foto: ,
Spevák R. Kelly na archívnom zábere z roku 2008.
debata

Túto niekdajšiu hviezdu hudobného štýlu R&B už vlani v septembri uznala newyorská porota za vinnú zo všetkých deviatich bodov obžaloby vrátane vydieračstva a sexuálneho zneužívania.

Sudkyňa Ann Donnellyová pri stredajšom vynesení verdiktu s výškou trestu uviedla, že R. Kelly používal sex ako zbraň, a nútil svoje obete robiť nevýslovné veci, pričom niektoré z nich dokonca nakazil pohlavne prenosnými chorobami. „Naučil ste ich, že láska sa rovná zotročeniu a násiliu,“ odkázala spevákovi.

Spevák R. Kelly a jeho právnička Jennifer...
Právnička Gloria Allred, ktorá zastupovala...
+4Podporovateľka speváka R. Kellyho plače po...

Kelly, medzi ktorého hity patrí napríklad skladba I Believe I Can Fly, podľa prokuratúry využíval dve desaťročia svoj vplyv na to, aby lákal a následne sexuálne zneužíval ženy a mladé dievčatá. Prokuratúra navrhovala, aby dostal trest odňatia slobody prinajmenšom vo výške 25 rokov vzhľadom na závažnosť jeho zločinov a „potrebu chrániť verejnosť pred páchaním ďalších“.

Mehmet Önder Dogan, známy ako Murda Čítajte viac Turecko-holandský raper má ísť na štyri roky do väzenia! Spieval o marihuane

Spevákovi obhajcovia žiadali o udelenie maximálne desaťročného trestu. Poukazovali pritom na jeho traumatické detstvo v chudobnej a násilníckej domácnosti, počas ktorého bol už v útlom veku sám sexuálne zneužívaný. Povedali, že Kelly je z verdiktu „zničený“ a plánuje podať odvolanie.

Spevák, vlastným menom Robert Sylvester Kelly, je vo väzbe od vtedy, ako ho v júli 2019 obžalovala federálna prokuratúra v New Yorku i Chicagu. Pred súd by sa mal opäť postaviť v auguste, tentoraz v Chicagu, kde čelí ďalším obvineniam z detskej pornografie a marenia spravodlivosti, pripomína BBC.

VIDEO: Slovenské celebrity a problémy so zákonom

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

debata chyba
Viac na túto tému: #väzenie #súd #sexuálne zneužívanie #R. Kelly #mall.tv
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Potrebujete dobiť baterky, pre vás bude najlepšie magnézium.
Nemáte najmenší dôvod znepokojovať sa nad...

+ Trápite sa nad ľudskou hlúposťou, mali by ste sa naučiť isté ignorovať.
Nič vám nechýba už len vianočná...