Poriadne drahý týždeň pre Shakiru: Zaplatila 6,6 milióna eur v prípade daňového podvodu a nie je to posledná platba...

Kolumbijská superhviezda Shakira zaplatila 6,6 milióna eur španielskemu súdu, ktorý ju vyšetruje pre nezaplatené dane, uviedol v piatok jej agent.

25.11.2023 13:49
Shakira Foto:
Shakira odchádza zo súdu v Barcelone. Jej look sa stal diskutovaným a chváleným na sociálnych sieťach aj v médiách.
debata

Hviezda tak urobila len niekoľko dní po tom, ako sa dohodla, že sa vyhne súdnemu procesu v inom daňovom prípade.

Shakira Čítajte viac Klub šťastných? Momentálne nie som jeho členom, Shakira naráža na rozchod s Piquém

Španielska prokuratúra v júli otvorila druhý prípad proti tejto 46-ročnej speváčke a obvinila ju, že v roku 2018 využila sieť spoločností, z ktorých niektoré sídlili v „daňových rajoch“, aby pripravila španielsky daňový úrad o približne 6,6 milióna eur vrátane úrokov a úprav. Shakira zaplatila súdu v auguste.

Speváčka Shakira prichádza na súd v Barcelone...
Shakira odchádza zo súdu v Barcelone. Jej look...
+4Speváčka Shakira v pastelovom ružovom kostýme a...

Platba 6,6 milióna eur neznamená speváčkinu vinu ani nevinu v danom prípade, ale je „ďalším dôkazom jej ochoty splatiť prípadné dlhy španielskym daňovým úradom“, uviedli médiá.

Speváčka sa v pondelok na poslednú chvíľu dohodla so španielskou prokuratúrou, aby sa vyhla súdnemu procesu za daňové podvody, ktoré sa viažu na roky 2012–2014. V rámci tejto dohody Shakira súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 7,3 milióna eur, čo sa rovná 50 percentám sumy nezaplatenej dane.

Shakira Čítajte viac Shakira je aj na súde za módnu ikonu. Nikto nerieši vinu či trest, ale čo si obliekla... z kabelky v jej rukách je hit

Shakira v tomto prípade už zaplatila španielskym daňovým úradom 17,5 milióna eur na urovnanie svojej situácie. Shakira sa so svojimi dvoma synmi presťahovala do amerického mesta Miami v apríli po rozchode s bývalým, 36-ročným obrancom futbalového klubu FC Barcelona Gerardom Piquém.

debata chyba
Viac na túto tému: #dane #súd #Shakira #platba