Miss Slovensko je už pripravená. Takto vyrazí na svetové finále!

Víťazka 19. ročníka súťaže Miss Slovensko Laura Longauerová odlieta vo štvrtok 20. novembra na Miss World do Londýna.

10.11.2014 15:59
debata
Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová. Foto: SITA, Ján Slovák
Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová.

„Pripravujem sa tak, že som si zháňala spoločenské šaty na finále a k nim aj nejaké doplnky. Upravila som aj svoj jedálniček a cvičím,“ prezradila počas skúšky šiat rodáčka z Detvy.

Ako doplnila riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, príprava na Miss World je vždy veľmi náročná. „Fitting je vyvrcholenie príprav, kedy je už finalistka podľa mňa pripravená odísť na svetovú súťaž. Laura teraz skúša množstvo šiat, ktoré si berie so sebou, rovnako ako aj šperky. Pokiaľ ide o ostatné veci, je to na nej. Vždy je to individuálne na každej finalistke, ako sa pripraví, lebo každé dievča do toho musí dať aj kúsok seba,“ vyjadrila sa Miss Slovensko 2013.

Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová v šatách...
Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína...
+6Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová.

„Šaty nám poskytli Janka Jurčenko, Imperia Design Store či Veronika Lokajíčková. Veľmi veľa ľudí malo záujem o to, aby Laura krásne reprezentovala. Finálny výber šiat je na našom spoločnom uzrozumení. Jasné, že chceme, aby Laura vyzerala čo najkrajšie a aby nás čo najlepšie reprezentovala na svetovom finále, ale je tam aj veľmi veľa čiastkových súťaží, kde musí vyzerať stále veľmi dobre. Šiat je preto treba mať trošku viac. Je tam otvárací ceremoniál, bude charitatívny večierok a, samozrejme, aj samotné finále. O tom, čo pôjde na ktorú príležitosť, už máme nejakú predstavu, ale ešte to doťukneme. Laure ešte ostáva pár dní,“ povedala ďalej Chomisteková.

Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová v šatách... Foto: SITA, Ján Slovák
Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová v šatách od Veroniky Lokajíčkovej.

Do užšieho výberu šiat, ktoré si slovenská reprezentantka oblečie na Miss World, sa dostali napríklad kvetovaná róba z dielne Jany Jurčenko či krátke biele šaty od Veroniky Lokajíčkovej. Longauerová, ktorá dlhé roky pôsobí ako tanečnica folklórneho súboru, sa však na pódiu ukáže aj v tradičnom slovenskom kroji.

„Prajem Laure, aby si užila svetovú súťaž, je to krásna skúsenosť a určite na to bude dlho spomínať,“ zaželala Chomisteková svojej zverenkyni. „Veľmi sa na to celé teším, som zvedavá aké to tam bude, čo ma tam čaká,“ uzavrela Longauerová. Finálový večer súťaže Miss World 2014 sa uskutoční 14. decembra v Londýne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Londýn #finále #Miss World #Miss Slovensko 2014 #Laura Longauerová #fitting

+ Nezabúdajte na pohodlnú obuv a oblečenie, čaká vás náročný športový deň.
Užijete si príjemné počasie a...

+ Rozhodnete sa cestovať lietadlom, čo budete len veľmi ťažko zvládať.
Šetrite pravidelne, aby ste si...