Pamätáte si ju? Hviezda švédskeho hitu na nepoznanie. Ako kráska v Paríži!

27.01.2016 14:11

Transformácia švédskej herečky Noomi Rapaceovej, ktorá stvárnila hrdinku slávnej knižnej trilógie od Stiega Larssona, pred pár rokmi vyrážala divákom v kinách dych.

Švédska herečka Noomi Rapace pózuje fotografom...
Švédska herečka Noomi Rapace pózuje fotografom pred štartom prehliadky Christian Dior Haute Couture. Autor: SITA/AP, Thibault Camus

Sympatická dáma sa zmenila na mladú hackerku s bizarným punkovým výzorom a role Lisbeth Salanderovej sa zhostila na jednotku. Možno aj preto prekvapilo, keď sa 36-ročná hviezda objavila v pondelok na prehliadke haute couture v Paríži. A pre mnohých bola na nepoznanie.

Modelka
		v kreácii Christian Dior Haute
		Couture...
Modelka v
		kreácii Christian Dior Haute
		Couture...
+9Modelka v kreácii
		Christian Dior Haute
		Couture...

Tmavovlasá herečka sa pred objektívy postavila v kreácii z poslednej kolekcie haute couture z pera belgického dizajnéra Rafa Simonsa a pozornosť médií si naozaj užívala. Pred objektívom strúhala pózu za pózou a nešetrila úsmevmi.

Prítomnosť Rapaceovej na veľkolepej módnej šou však asi nebola náhodná. Má status európskej hviezdy a tiež módnej fajnšmekerky a často navštevuje podobné podujatia. O novej kolekcii Dior uviedla, že ju prekvapila jej modernosť a čistota, ktorá si však zachovávala princíp jedinečnosti.

Herečka Noomi Rapace ako hackerka Lisbeth...
Herečka Noomi Rapace ako hackerka Lisbeth Salanderová vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy. Autor: IMAGENET / Lancia

V rámci módneho diania bola prezentácia tejto kolekcie výnimočná aj preto, že už na nej nepracoval spomenutý Simons. O tvorbu sa postaralo duo švajčiarskych tvorcov Serge Ruffieux a Lucie Meier. Francúzsky módny dom Dior zatiaľ neohlásil, či plánuje na post kreatívneho riaditeľa získať nejaké známe dizajnérske meno, alebo zostane spolupracovať s relatívnymi nováčikmi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#krása #prehliadka #Dior #paríž #premena #haute couture #Noomi Rapace
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku