Oslávenkyňa Claudia Schiffer ako hviezda tituliek! Aj bez šiat, pozrite sa

25.08.2018 00:00

V období svojej najväčšej slávy sa krásna Nemka objavila na titulkách všetkých prestížnych módnych magazínov. A nezľakla sa ani nahoty.

180 centimetrov vysokú blondínku prirovnávali k slávnej Brigitte Bardotovej, rodená Nemka si však zvolila inú cestu. Hoci slávou sa môže s nezabudnuteľnou Francúzkou rovnať. V sobotu oslavuje blond topmodelka 48 rokov a v súčasnosti žije obklopená troma deťmi v Londýne po boku manžela, britského filmára Matthewa Vaughna.

CLAUDIA SCHIFFER na titulke magazínu VOGUE -...
CLAUDIA SCHIFFER na titulke magazínu VOGUE - jún 2008. Autor: Profimedia

Počas svojej kariéry sa Schiffer objavila na titulných stranách väčšiny módnych magazínov a účinkovala v reklamách značiek ako Yves Saint Laurent, Versace či Dolce & Gabbana. Postupne sa z nej stala svetová osobnosť, ktorá svoju slávu dokázala zužitkovať aj vo vlastných projektoch či kozmetickej línii.

Claudia Schiffer pre magazín Vogue - rok 2010.
Claudia Schiffer pre magazín Vogue - rok 2010. Autor: Vogue

Rodáčku z Rheinbergu objavili na jednej z diskoték v Dusseldorfe ešte pred dovŕšením osemnástich narodenín. Schiffer si však najprv dokončila školu a až potom odletela do Paríža, aby s ňou urobili skúšobný fototest.

Claudia Schiffer (vpravo) pózovala nahá aj pre...
Claudia Schiffer (vpravo) pózovala nahá aj pre magazín i-D. Spoločnosť jej robili kolegyne Eva Herzigová (vľavo) a Helena Christensen - rok 2010. Autor: reprofoto: magazín i-D

Schiffer sa objavila najprv v kampaniach komerčných značiek ako Guess, ale následne zamierila do vlajkovej lode luxusnej módy – ateliéru Chanel, ktorý viedol Karl Lagerfeld. Ten zo Schifferovej na dlhý čas urobil svoju múzu a nebolo prehliadky, na ktorej by sa neobjavila. Spoločne tiež vytvorili kampaň na luxusné šampanské Dom Perignon.

Nahá sa objavila aj na titulke knihy Claudia...
Nahá sa objavila aj na titulke knihy Claudia Schiffer, v ktorej jej fanúšikovia nájdu tie naj momenty z jej profesionálneho života - ide o fotografie, ktoré vybrala sama modelka s ú pre ňu čímsi výnimočné. Publikácia obsahuje fotografie od Richarda Avedona, Patricka Demarcheliera, Ellen von Unwerth a ďalších významných módnych fotografov.. Autor: reprofoto: obálka knihy Claudia Schiffer

Claudia Schiffer bola v minulosti zasnúbená s mágom Davidom Copperfieldom, 25. mája roku 2002 sa vydala za britského filmára Matthewa de Vere Drummonda, známeho ako Matthew Vaughn. Dvojica má spolu tri deti, ktoré vyrastajú v Londýne. Modelka ich pred médiami chráni, na verejnosti ich takmer neukazuje. Ona sama sa na červených kobercoch objavuje zriedka, skôr si užíva život v ústraní s dvoma dcérami a synom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#nahota #Claudia Schiffer #topmodelka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes nepôjde všetko najľahšie, avšak nestrácajte nadhľad.
Nasledujte svoje sny, nestavajte ich do úzadia...

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky, môžu vám len pomôcť.
Nezabúdajte na svoje sny, napĺňajte ich...