Pre Češku Evu Herzigovú je súčasná supermodelka Greta Thunberg

13.08.2019 15:08
Česká topmodelka Eva Herzigová na prehliadke...
Česká topmodelka Eva Herzigová na prehliadke Dolce & Gabbana. Autor: ,

Podľa českej topmodelky Evy Herzigovej v súčasnosti nie sú vo svete módy supermodelky, ako tomu bolo v 90. rokoch, ale ľudia s názorom.

Za príklad takej osobnosti považuje švédsku ekologickú aktivistku Gretu Thunbergovú. Herzigová to povedala nemeckej redakčnej skupine Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

„Modelkám sa dnes dostáva viac rešpektu za to, kým sú – a čo hovoria,“ uviedla Herzigová, ktorej kariéra dosiahla vrchol práve v 90. rokoch.

Ekologická aktivistka Greta Thunberg.
Ekologická aktivistka Greta Thunberg. Autor: SITA/AP, Mstyslav Chernov

„Greta Thunbergová je supermodelka, bola na titulnej stránke (časopisu) Vogue,“ povedala 46-ročná rodáčka z Litvínova o mladej bojovníčke proti zmenám klímy. „Je skvelé, čo už vo svojom veku dosiahla. Pozná ju každý politik, mení svet. Stelesňuje to, čo dnes musí mať supermodelka. Súvisí to práve nielen s estetikou,“ vysvetlila.

Šestnásťročná Thunbergová je jednou z tvárí septembrového vydania britskej mutácie módneho časopisu Vogue. Toto vydanie je venované 15 ženám, ktoré vo svojich oblastiach odvádzajú vynikajúcu prácu. Hosťujúcou šéfredaktorkou tohto čísla je Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu.

#supermodelka #rola #názor #Greta Thunbergová #Eva Herzigová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku