Najdrahšia róba plesu? Heringhovej kreácia stála skoro 6000 eur!

, 14.01.2014 16:00

Plesová garderóba nie je lacná záležitosť. Často len samotné šaty stoja niekoľko platov. Ktorý model bol tento rok najdrahší?

Modelka Andrea Heringhová v uhrančivej čiernej...
Modelka Andrea Heringhová v uhrančivej čiernej večernej kreácii od značky DSquared2. Autor: ORANGE

Zo známych dám sa rozhodne medzi najluxusnejšie oblečené ženy zaradila modelka a bývalá playmate Andrea Heringhová. Jej čierna večerná toaleta značky DSquared2 stála ešte pred týždňami takmer 6000 eur. Konkrétne portál Luisaviaroma.com predával identický model z kolekcie jeseň-zima 2013 za 5880 eur. Cenu navyšuje predovšetkým kožušina, ktorá bola súčasťou tohto kompletu.

Aj luxusné značky však dostať vo výpredajoch. Ak si teda Heringhová kúpila šaty len pár dní pred plesom – mohla ušetriť až 40 percent sumy – model medzitým zlacneli na 3528 eur. Podľa nás je však nepravdepodobné, že by partnerka podnikateľa Borisa Kollára nakupovala vo výpredaji.

Fotografka Petra Ficová v róbe zo spoločnej...
Fotografka Petra Ficová v róbe zo spoločnej kolekcie Hany Převrátilovej a Borisa Hanečku, ktorú prezentovali na Orange Fashion Show 2013. Autor: ORANGE

Superluxusné šaty s množstvom ručnej práce však predviedli aj fotografka Petra Ficová a riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová. Odhadovaná cena kreácii je 3500 eur. Ficovej model vznikol v spoločnej kolekcii Hany Převrátilovej a Borisa Hanečku, šéfku plesového podujatia obliekla do svojho dizajnového kúska Hana Převrátilová sólo.

Na večerných kreáciách a ich vysokej cene sa podpisuje luxusný materiál (v prvom prípade to bol hodvábny crash, v druhom hodvábna gáza), precízna ručná práca (tisícky krištáľov, pierok či hematitových kamienkov sú našívané ručne!) a v prípade Cocherovej róby je to aj komplikovaný strih.

Lekárka Alena Pallová v róbe od Lukáša Kimličku.
Lekárka Alena Pallová v róbe od Lukáša Kimličku. Autor: ORANGE

Luxus a vysoká cena sprevádzala tento rok aj róbu prvýkrát prítomnej dermatologičky Aleny Pallovej. Podľa nášho odhadu mohla ľadovomodrá kreácia z dielne Lukáša Kimličku, ktorá kombinovala čipkovaný top vyšívaný krištáľmi a masívnu sukňu z niekoľkých desiatok metrov látky, vyjsť na takmer 3000 eur.

Lucia
		Hablovičová v šatách z dielne
		Borisa...
Manželia
		Dagmar Hubová a Martin Huba.
+35Moderátor Matej Cifra,
		známy najmä
		pod...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cena #Ples v opere #Andrea Heringhová #róby #6000 eur
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nerobte dopredu paniku, nič nie je také zlé ako sa momentálne zdá.
Postupujte ďalej v kariére, nestojte na...

+ Neduste v sebe veci čo vás trápia, zverte sa s nimi niekomu.
Ak vás vaša práca nebaví, nájdite si inú,...