Kramár bude moderovať ples v Brne, vďaka češtine ho vraj berú

Slovenský televízny a divadelný herec Maroš Kramár si užíva plesovú sezónu pracovne.

17.01.2014 13:29
Maroš Kramár Foto:
Herec Maroš Kramár.
debata

Tento rok má moderovať štyri plesové akcie, medzi nimi aj Česko-Slovenský ples v Prahe a Ples v opere Brno 2014. Podľa vlastných slov spája príjemné s užitočným.

„To, že by som išiel na ples s manželkou zabávať sa, to mňa už až tak neláka. Každoročne som ‚vyplesaný‘ dostatočne tým, že plesy strávim pracovne,“ povedal Maroš Kramár, ktorého si organizátori podujatí v Českej republike zrejme vyberajú do úlohy moderátora aj preto, že nemá problémy s češtinou. Dokazuje to aj v televíznom programe ČT1 Zázraky prírody či v pražských divadelných predstaveniach Vše o mužích a Soukromý skandál.

„Možno je to aj tým, že viem po česky,“ priznal herec, ktorý si český jazyk vycibril počas štúdia na konzervatóriu v Brne. „S Brnom som spojený, prežil som tam krásnych päť rokov. Najprv na konzervatóriu a rok som bol zamestnaný v Mahenovom divadle, v ktorom sa ples odohráva,“ zaspomínal si na kultúrny stánok juhomoravskej metropoly, v ktorom mal prvé oficiálne angažmán.

Kvôli plesu priletí do Brna z Los Angeles aj špeciálny hosť, známy český herec Jan Tříska, s ktorým sa Maroš Kramár po prvý raz stretol práve v meste anjelov, keď bol v USA asi na ročnom pobyte. „Stretli sme sa tam u jedného známeho, ale neviem, či si to pamätá. Skúsim mu to pripomenúť priamo na plese.“

Slovenský herec a moderátor sa v sobotu zoznámi aj s ďalšou hereckou hviezdou. Ples v opere v Brne tento rok otvorí hollywoodsky herec Christopher Lambert, ktorého preslávila úloha nesmrteľného škótskeho horala Connora MacLeoda vo filme Highlander. „Dostal som sa do celkom príjemnej spoločnosti,“ potvrdil s úsmevom Maroš Kramár.

Ples v opere Brno 2014 sa uskutoční 18. januára. Má sa niesť v duchu anglického básnika a dramatika Williama Shakespeara. Jeho súčasťou bude aj prehliadka kostýmov, v ktorých sa predstavia historické osobnosti alžbetínskeho obdobia na čele s cisárom Rudolfom II. a kráľovnou Alžbetou. Svoju účasť potvrdili celebritní hostia nielen z Českej republiky, ale aj zo Slovenska. Medzi nimi sú hudobný producent a manažér Jaro Slávik, cvičiteľka Hanka Kynychová, hokejová legenda Jozef Golonka, Marek Eben, herci Pavel Trávníček, Vlado Černý, Anna Šišková, Ján Jackuliak, predstaviteľ posledného Jánošíka Václav Jiráček, herec Tomáš Matonoha s manželkou a herečkou Luciou Benešovou, módna návrhárka Liběna Rochová a ďalší.

debata chyba
Viac na túto tému: #moderovanie #ples #Maroš Kramás #čeština

+ Stanovenie časových limitov pre cvičenie zvyšuje efektivitu tréningu.
Organizácia pracovného dňa podľa priorít...

+ Premena tréningu na hru zvyšuje záujem a dlhodobú angažovanosť.
Pravidelné poplatky neodkladajte na neskôr,...