Na premiéru snímky o Pavlovi Demitrovi prišla aj jeho manželka

V nedeľu 7. septembra sa v Trenčíne uskutočnila slávnostná premiéra dokumentu 38 o zosnulom slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi.

09.09.2014 10:36
Mária Demitrová Foto:
Mária Demitrová na premiére dokumentu o jej zosnulom manželovi - hokejistovi Pavlovi Demitrovi, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí.
debata

Hostia, ktorých osobne pozvali tvorcovia filmu a manželka hokejovej legendy Mária Demitrová, si film pozreli presne v deň tretieho výročia tragédie lietadla s hráčmi tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ. Okrem najbližšej rodiny a priateľov sa na premiére zúčastnili aj tréneri Vladmír Vůjtek, Ján Filc či František Hossa a súčasní aj bývalí hokejisti ako Marián Hossa, Richard Lintner, Jozef Stümpel alebo Peter Šťastný. Nechýbali ani herci Roman Pomajbo a Michal Kubovčík s partnerkou Zuzanou Šebovou. Jeden z hlavných tvorcov filmu Daniel Dangl prišiel na premiéru s manželkou a deťmi.

Mária Demitrová na premiére dokumentu o jej...
Dano Dangl vzal do Trenčína na premiéru celú...
+3Vdova po Pavlovi Demitrovi Mária Demitrová...

Po premietnutí snímky čakala na dvesto pozvaných hostí recepcia, ktorá sa podľa usporiadateľov niesla v priateľskej atmosfére, teda presne tak, ako by to chcel Pavol Demitra. Medzi jedlami, ktoré podávali, nechýbali ani jeho obľúbené zemiakové placky.

Dokument 38 uvedú do kín vo štvrtok 11. septembra. V predpremiére ho už premietli žiakom zo školy Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom a hokejistom hrajúcim v NHL. Snímka Daniela Dangla a Lukáša Zednikoviča je podľa jej tvorcov spomienkou na hokejovú legendu. V dokumente použili doposiaľ nezverejnené zábery z Demitrovho detstva, fotografie od najbližšej rodiny, materiál z jeho úplných hokejových začiatkov, ale aj zostrihy videí zo zápasov v USA či Rusku a viaceré archívne televízne zábery.

Súčasťou snímky sú aj rozhovory s jeho otcom, sestrami a manželkou Máriou. Tá sa s filmármi vybrala aj na miesto, kde jej partner tragicky zahynul. Na svojho priateľa si v dokumente zaspomínali aj Marián Gáborík, Michal Handzuš, Tomáš Kopecký, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick, Miroslav Šatan i Marián Hossa a Peter Šťastný.

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #Pavol Demitra #dokument #38 #Mária Demitrová