OTO 2009: Banášová valcovala konkurenciu, prekvapila Barmošová

, 13.03.2010 23:06
Adela Banášová
Moderátorka Adela Banášová s dvoma soškami OTO. Jednou za víťazstvo v kategórii Zabávač roka, druhou "absolútnou". Autor:

Jubilejný desiaty ročník ankety OTO má svojich víťazov. U divákov bezkonkurenčne bodovala Adela Banášová, absolútny OTO jej tento rok neunikol. Adelu záverečná cena večera dojala k slzám.

„Je to výnimočný pocit. Samu ma prekvapilo, že som sa rozplakala. Človek to nie vždy čaká a toto som naozaj nečakala. Hovorila som si, že keď som absolútneho OTA nedostala doteraz, prečo zrazu. Bol to krásny moment a veľmi sa teším,“ skonštatovala absolútna víťazka ankety a zároveň obhajkyňa prvenstva v kategórii Zabávač roka.  V nej sa Banášovej podarilo pokoriť konkurentov Vila Rozborila a Martina „Pyca“ Rauscha. „Ale ďakujem im za dôstojnú konkurenciu,“ u­viedla na ich adresu moderátorka.

Galavečer v novej budove SND si podľa vlastných slov skvelo užívala. „Myslím, že je to večer, keď sa svet šoubiznisu stmelí. A ja osobne sa dobre bavím, som s mojimi kamarátmi, oblečiem si pekné šaty, nemusím nič moderovať a mám o zábavu postarané,“ skonštatovala Banášová.

K dvom soškám jej však v sobotu večer negratuloval priateľ Peter Modrovský. Mal totiž pracovné povinnosti na východnom Slovensku. „Keď mi o tom povedal, v prvej chvíli ma to zamrzelo. Ale potom som si povedala, že toto je moja práca, tanec zase jeho práca. Asi by bolo zvláštne, ak by sedel v telke a nebol tam, kde mal byť. Po skončení súťaže sa vracal do Bratislavy. Dúfam, že šťastne dorazí,“ zhrnula moderátorka.

Speváčka Jana Kirschner obhájila víťazstvo v...
Speváčka Jana Kirschner obhájila víťazstvo v kategórii Speváčka roka. Autor: Ivan Majerský

Prvú zlatú sošku večera si z rúk Zuzany Fialovej a Jána Kronera prevzala čerstvá mamička Zlatica Puškárová. Za svoje, v poradí piate ocenenie, poďakovala „mamičkovsky“. „Prvý raz som sem prišla bez stresu, pretože už som pochopila, že v živote sú aj dôležitejšie veci.“ A na koniec svojej ďakovnej reči nezabudla ani na krátke vyznanie lásky svojmu partnerovi, Patrikovi Švajdovi. Na párty po prenose sa však dvojic dlho nezdržala. Dôvodom bol, samozrejme, ich malý synček Leo.

Zlatica Puškárová a Patrik Švajda odchádzali...
Zlatica Puškárová a Patrik Švajda odchádzali skoro, doma ich čakal syn Leo. Autor: Ivan Majerský

Prekvapením večera sa stalo víťazstvo v kategórii Moderátor spravodajstva. Cenu si odniesla Lucia Barmošová z TV JOJ. „Už keď mi kolegovia novinári oznámili, že som v trojici nominovaných, bola som nesmierne šťastná. Ale toto je skvelý pocit,“ uviedla pre Pravda.sk Barmošová. „Myslím však, že táto cena je cenou pre všetkých mojich kolegov z TV JOJ,“ zhodnotila skromne.

JOJ-ka žala úspech aj v kategórii moderátorov športového spravodajstva. Tam prvenstvo už tradične obhájila Lenka Čviriková-Hriadeľová. „Mám za sebou hektický rok, ale teší ma, že diváci mi zostali verní,“ poďakovala sa plavovláska, ktorá už má doma peknú zbierku diváckych trofejí. „Ale neverili by ste, aká je tá soška ťažká,“ posťažovala sa so smiechom.

Moderátorka Novín JOJ Lucia Barmošová sa stala...
Moderátorka Novín JOJ Lucia Barmošová sa stala prekvapivým víťazom kategórie spravodajstvo. Autor: Zdeno Gáfrik

Pod najvtipnejší moderátorský vstup večera sa podpísala dvojica Svetozár Malachovský a René Štúr, ktorí si na pódium „vyžiadali“ Janu Kirschner, víťazku v kategórii „speváčka“. Z rúk kolegov Diany Mórovej a Maroša Kramára si sošku OTO prevzal Ján Kroner v kategórii Herec. „Ja sľubujem, že z tejto ceny nespyšniem,“ povedal Kroner.

Sympatická Petra Polnišová si prišla na pódium pre sošku OTO v kategórii Herečka. „Teší ma, že ľudia ma vnímajú aj ako herečku. Kedysi som bola skôr zaškatuľkovaná v polohe zabávača. Ja mám však rada prienik. Užívam si aj vážne dramatické role aj komické polohy či improvizáciu,“ uviedla pre Pravda.sk Polnišová, ktorá ešte z pódia nezabudla spomenúť svojho priateľa a otca očakávaného dieťaťa. „Ďakujem môjmu Francúzovi, ktorý tu sedí a nerozumie ani slovo,“ vyhlásila s úsmevom.

Herečka roka Petra Polnišová (vpravo) ďakuje...
Herečka roka Petra Polnišová (vpravo) ďakuje divákom. Autor: Zdeno Gáfrik

Až dva tímy okolo scenáristky Adriany Kronerovej si mohli počas sobotňajšieho večera vychutnať pocit víťazstva. Najskôr zvíťazili „jej“ Profesionáli v kategórii Komediálny seriál a následne si jej druhý tím Ordinácie v ružovej záhrade prišiel prevziať cenu v kategórii Dramatický seriál.

Ani Vilo Rozboril, v kategórii zabávačov opäť porazený Adelou Banášovou, však neobišiel „na sucho“. Relácia Modré z neba sa stala zábavným programom roka. So soškami v ruke pri kategórii Program roka ďakovala opäť Banášová – tentoraz ako súčasť tímu Česko Slovenskej Superstar, ktorý pod taktovkou Petra Núňeza žal úspechy na jeseň minulého roka.

Zľava: Michaela Čobejová, Gabika Dzuríková,...
Zľava: Michaela Čobejová, Gabika Dzuríková, Zdena Studenková, Jozef Vajda, Petra Polnišová a Tomáš Maštalír - osadenstvo Ordinácie v ružovej záhrade, ktorá sa stala najlepším dramatickým seriálom roka. Autor: Zdeno Gáfrik

Jubilejný, desiaty ročník ankety OTO, vyniesol do siene slávy herca Štefana Kvietika.

O hudobné a tanečné čísla sa postarali herci Štefan Skrúcaný, Juraj Mokrý, Zuzana Mauréry, moderátor Michal Hudák či speváčky Sisa Sklovska, Anita Soul, Marcela Laiferová, Eva Máziková a Jana Kocianová.

Takmer dve a pol hodiny trvajúci priamy prenos ponúkol vydarenú zábavu v duchu veľkolepých estrádnych šou – poďakovať sa však netreba len slovenským tvorcom, ale napríklad aj takému Michaelovi Jacksonovi, režisérovi Kennymu Ortegovi a jeho muzikálu This is it, muzikálu Mamma Mia či tvorcom galavečera Oscarov v roku 2008 – to všetko boli totiž mimoriadne výdatné zdroje inšpirácie, ktoré slovenský tím pod vedením režiséra Jeffa Minaříka a scenáristky Adriany Kronerovej pretavil do domácej podoby.

Prehľad víťazov diváckej ankety OTO 2009:

Osobnosť TV publicistiky: Zlatica Puškárová
Osobnosť TV spravodajstva: Lucia Barmošová
Osobnosť TV športu: Lenka Hriadeľová
Moderátor/-ka zábavných programov: Adela Banášová
Speváčka: Jana Kirschner
Spevák: Kuly
Herečka: Petra Polnišová
Herec: Ján Kroner
Komediálny seriál roka: Profesionáli
Dramatický seriál roka: Ordinácia v ružovej záhrade
Zábavný program: Modré z neba
Program roka: Česko Slovenská SuperStar
Sieň slávy: Štefan Kvietik
Absolútny OTO: Adela Banášová
Cena týždenníka Život: Martin Mózer

Herec Ján Kroner zvíťazil v kategórii...
Čerstvá mamička Zlatica Puškárová získala sošku...
+46Speváčka Jana Kirschner obhájila víťazstvo v...
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajte si lepšiu starostlivosť o vašu telesnú schránku.
Telefónne účty budú rásť závratnou...

+ Strávite viac času v prírode, načerpáte novú energiu.
Nestrácajte čas v práci, nadčasy vám nebudú...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk