Ples v opere otvoril sezónu bálov, žúrovala Studenková i Kronerová

Tohtoročná plesová sezóna na Slovensku je oficiálne odštartovaná. V sobotu večer sa tak stalo v budove Opery SND na známom Plese v opere.

09.01.2011 00:15 , aktualizované: 11:38
Zdena Studenková Foto:
Herečka Zdena Studenková s partnerom Braňom Kostkom to na tanečnom parkete roztočili.
debata

Najprestížnejšia spoločenská udalosť, na ktorej sa zúčastnili popredné osobnosti kultúrneho, umeleckého, vedeckého či športového života, sa uskutočnila v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave (SND). Jedno z najočakávanejších podujatí roka vstúpilo do novej dekády.

Už jedenásty ročník prestížneho podujatia, ktoré pravidelne hostí osobnosti kultúrneho, umeleckého, vedeckého či spoločenského života, si nenechali ujsť herečky Zdena Studenková, Zuzana Kronerová, herci Jozef Vajda a Maroš Kramár, speváčka Sisa Sklovska či sopranistka Adriana Kučerová, ale aj minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda či minister financií Ivan Mikloš.

Svoj debut, a to rovno spevácky, predviedla hosťom v Opere SND aj speváčka Zdenka Predná. Spoločne s Nelou Pociskovou, Zuzanou Mauréry a nevidomým Marošom Bangom otvorili program 11. ročníka skladbou Hallelujah. „Priznám sa, sama by som asi na ples nešla, keďže by som mala problémy s mužským garde. Môjho priateľa by som na to neprehovorila,“ uviedla speváčka s úsmevom pre Pravda.sk. „Ale som rada, že môžem na Plese účinkovať. Tak som sa sem prišla pozrieť aj bez neho, prichystala som si krásne šaty a teším sa z toho,“ prezradila Predná, ktorá po vystúpení plánovala pár momentov stráviť medzi hosťami práve v spoločnosti svojich speváckych kolegýň. Šaty, o ktorých hovorila, jej pripravila Jana Pištejová. Predná si dala záležať na svojom vzhľade – ako sama hovorí. „Z módneho hľadiska ide o mimoriadne sledovanú udalosť,“ vysvetlila.

Zľava: dizajnér Róbert Bartolen a sopranistka... Foto: ORANGE
Zľava: Róbert Bartolen, Adriana Kučerová, Jarmila Hargašová a Miroslav Lajčák Zľava: dizajnér Róbert Bartolen a sopranistka Adriana Kučerová v jeho šatách. Manželia Jarmila Hargašová a Miroslav Lajčák

Herečka Zuzana Kronerová ocenila práve vystúpenie Maroša Banga a uviedla, že sa teší, že prispeje na zbierku Kultúra bez bariér. „Je to skvelý projekt a som rada, že môžem podporiť ľudí, ktorí sú mimoriadne talentovaní,“ povedala pre Pravda.sk herečka v šatách od dizajnérky Ley Fekete.

Už tradične na Plese v opere nechýbala ani herečka Emília Vášáryová, členka Čestného plesového výboru. V sprievode manžela Milana Čorbu vplávala do priestorov Opery v elegantnom červenom modeli zdobenom štrasovou výšivkou a atmosféru plesu hodnotila pozitívne. „Pre mňa je to výnimočné podujatie aj preto, že počas roka nemám veľa času. Zväčša ide o jediný ples, na ktorom sa zúčastním,“ uviedla herečka SND.

Speváčka Sandra v rámci svojho vystúpenia... Foto: ORANGE
Sandra Speváčka Sandra v rámci svojho vystúpenia predviedla najväčšie hity.

Jednu z tradícií večera, slávnostné otvorenie úderom na gong, dostala tento rok na starosť nemecká speváčka Sandra. Tá pre Pravda.sk prezradila, že sa už veľmi teší na atmosféru bálu. „Milujem bály. Váš ma očaril, keď som si informácie o ňom našla na internete,“ zložila kompliment podujatiu aj hostiteľovi večera – spoločnosti Orange Slovensko. Na vystúpenie mala pripravené v skrini trojo šiat. Rozhodovala sa však na poslednú chvíľu. „Priniesla som si šaty od Johna Galliana, značky Christian Dior a jeden model, ktorý na moju žiadosť zhotovil španielsky návrhár,“ prezradila ešte v piatok pre Pravda.sk. Obliecť sa plánovala podľa toho, ako na ňu zapôsobia priestory Opery počas zvukovej skúšky. Napokon u nej zvíťazili šaty z čiernej čipky s trblietavým dezénom.

Okrem Sandry v Bratislave na prvom otváracom plese sezóny vystúpil napríklad Karel Gott, Cigánski diabli či Richard Müller a Nela Pocisková s Martinom Chodúrom. V podzemných priestoroch Restaurant Opera zabával hostí Marián Čekovský s Natašou Džunkovou. Už tradične v rámci programu nechýbalo vystúpenie Baletu SND – išlo o ukážku z predstavenia Giselle. Programom sprevádzala moderátorka TV JOJ Adriana Kmotríková, ktorej slávnostnú toaletu ušila dizajnérka Veronika Hložníková. Ako šaty hodnotili jej dve ratolesti? „Dcérka ich nevidela priamo na mne, ale v novinách a bola nadšená. Sú ako pre princeznú,“ opísala reakciu svojej ratolesti moderátorka. Sama však priznala, že sa teší na prezliekanie do pohodlnejšieho modelu, ktorý mala pripravený na čas po polnoci.

Herečka Emília Vášáryová a Milan Čorba na... Foto: ORANGE
Emília Vášáryová a Milan Čorba Herečka Emília Vášáryová a Milan Čorba na tanečnom parkete.

Po úvodnom príhovore moderátorky večera sa slova ujali Pavol Lančarič a Ondrej Šoth. „Prajem vám príjemný večer plný zábavy a lásky,“ zaprial hosťom riaditeľ SND. O réžiu celého večera sa postaral Ján Ďurovčík. Za premenu sály SND na tanečný parket, dostavanie javiskových lóží, prebudovanie foyer alebo zimnej záhrady je už od prvého ročníka zodpovedný scénický výtvarník Miloš Pietor. K celkovej elegancii priestoru prispela aj kvetinová výzdoba tvorená v spolupráci s Michalom Hautom.

Moderátorka večera Adriana Kmotríková. Foto: ORANGE
Adriana Kmotríková Moderátorka večera Adriana Kmotríková.

Návštevníci Plesu v opere si mohli pochutnať na výnimočných kulinárskych špecialitách. Dvadsiati kuchári, ktorí pohostenie pripravovali, sa nechali inšpirovať rôznymi kuchyňami sveta, najmä však ázijskými a európskymi jedlami. Najnezvyčajnejšími pochúťkami na prestretých stoloch boli Foie gras terina s figovou marmeládou a želé zo slamového vína, grilovaný ostriež či jelenia sviečková s orechami a glazovanými gaštanmi.

Novinkou, ktorú priniesol jedenásty ročník Plesu v opere, bolo jeho premietanie na veľkoplošnej obrazovke pred historickou budovou SND v čase od 18:30 do 22:00. Atmosféru prestížneho podujatia si tak mohli vychutnať aj nepozvaní diváci.

Speváčka Sandra otvorila 11. ročník Plesu v opere.
Herečka Zuzana Kronerová prišla na Ples v opere...
+59Člen Čestného plesového výboru - herec Martin...
debata chyba

+ Pomáhanie iným ľuďom zvyšuje pocit zmyslu života a vnútornú spokojnosť.
Skutočne nemusí byť všetko podľa vašich...

+ Práca s ľuďmi vás dosť vyčerpáva, skúste ju obmedziť aspoň na krátku chvílu.
Aktívne počúvanie a komunikácia sú...