Dve podoby kráľovnej? Pozrite sa, ako to krásnej Claire Foy pristane

05.10.2017 15:00

Vďaka úlohe kráľovnej Alžbety II. v televíznom seriáli The Crown sa stala z britskej herečky Claire Foy medzinárodná senzácia. A patrila aj k hviezdam stredajšieho otvorenia londýnskeho filmového festivalu.

Herečka Claire Foy pózuje fotografom na...
Herečka Claire Foy pózuje fotografom na predstavení filmu Breathe pred oficiálnym štartom londýnskeho filmového festivalu. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Tridsaťtriročná herečka, ktorá je na britských ostrovoch doma, je hviezdou nového filmu Breathe (Dýchaj). Práve ten sa stal aj otváracou snímkou stredajšieho galavečera. Foy ho uviedla s kolegom Andrewom Garfieldom, známym najmä z role Spider-Mana. Bola to však najmä pôvabná hnedovláska, ktorej pôvab prilákal pozornosť novinárov a fotografov z celého sveta.

Foy sa navyše predviedla hneď na dva rôzne spôsoby. Najprv ako elegantná moderná dáma v kombinácii košeľovej blúzky a nohavíc s vysokým pásom. Neskôr večer v nádhernej večernej kreácii, bohato vyšívanej a zdobenej na spôsob nežných princeznovských rób z Paríža.

Herečka Claire Foy pózuje na otváracom...
Herečka Claire Foy pózuje na otváracom galavečera londýnskeho filmového festivalu. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Foy momentálne už nakrúca novú sériu populárneho projektu, ktorý mapuje život a prvé roky vládnutia britskej panovníčky. Po jej boku ako manžel, princ Filip, sa opäť objaví herec Matt Smith. Nie je však jasné, či sa v druhej sérii objaví aj John Lithgow, ktorý v seriáli The Crown stvárnil Winstona Churchilla. Na stránke Imdb.com figuruje jeho mena zatiaľ len pri epizódach prvej série. Druhá bude mať premiéru začiatkom decembra tohto roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pôvab #Londýn #Kráľovná #festival #Claire Foy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite sa stravovať zdravšie, inak vás problémy so srdcom neobídu.
S pozitívnym myslením vám dnes pôjde...

+ Ráno sa poriadne najedzte, celý deň budete v lepšej nálade.
Ak potrebujú vaši kolegova pomocnú ruku,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk