Buckingham: Nemám ani kvapku slovenskej krvi, ale som Slovenka

, 15.01.2018 09:50

Speváčku Celeste Buckinghamovú pozvali na ples v opere. Užila si akýsi polovičný debut. Hoci nenavštívila podujatie prvýkrát, až tentoraz bola pozvaná ako hosť.

Speváčka Celeste Buckingham.
Speváčka Celeste Buckingham. Autor: Ples v opere

„Prvýkrát som tu bola ako účinkujúca, takže to bol trošku iný pohľad. Ale som rada, že som opäť na plese, môžem byť súčasťou podpory dobrej veci a zároveň súčasťou jednej z najnoblesnejších akcií na Slovensku,“ komentovala ešte počas sobotňajšieho večera populárna speváčka.

Hoci jej pôvod je zahraničný, k srdcu jej prirástlo Slovensko a tiež Česko, kde má veľa fanúšikov. Aj téma spomienky na výročie vzniku Československa jej teda bola blízka.

„Československo je pre mňa veľmi blízka kultúra a ak smiem povedať krajina a nie krajiny. Pretože kultúra žije ďalej napriek tomu, že politicky už sme nastavení inak. Nemám síce ani kvapku slovenskej krvi, ale vyrástla som tu, vznikla som na Slovensku – vznikla v tom zmysle, že som sa stala práve speváčkou a umelkyňou, ktorou dnes som, vďaka Slovensku. Som rada, že môžem hrdo povedať, cítim sa ako Slovenka,“ vyjadrila sa pre Pravda.sk Buckingham, ktorej uplynulý rok bol pracovne poriadne nabitý.

„Urobila som niekoľko spoluprác, sama som si 2017 nazvala duetovým rokom. A k jeho záveru vyšiel aj môj sólový album. Tento rok plánujem hudobné novinky, ale bude ich o niečo menej. Chcela by som viac pomáhať, venovať sa filantropickým aktivitám, viac cestovať, pomáhať aj na iných miestach. A, samozrejme, aj doma,“ naznačila plány Celeste Buckingham, ktorá možno niekoho v sobotu večer prekvapila aj tanečnými schopnosťami.

„Navštevovala som päť rokov spoločenské tance, konkrétne latinsko-americké. Takže niečo som sa naučila. A zatancovať viem aj valčík, na parkete nie som úplne stratená,“ uzavrela s úsmevom.

Moderátorka večera
		Božidara Turzonovová
		s...
Z Prahy pricestoval na
		poslednú chvíľu
		Miroslav...
+77Speváčka Jana
		Kirschner.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Celeste Buckingham #tanec #charita #ples
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ To čo ste si sami pokazili už späť nevrátite, môžete začať cvičiť.
Výsledky vás potešia, pracujte preto...

+ Buďte pripravený aj na dôchodok, nemusí byť všetko vždy dokonalé.
Neprevážajte tovar na súkromnom aute,...