Benátky ozdobila krásna Maďarka aj Ronaldova láska. Ale žiarili aj hviezdy!

30.08.2018 00:26

Projekciou snímky Prvý človek amerického režiséra Damiena Chazella sa v stredu večer začal filmový festival v Benátkach.

Herečka Claire Foy pózuje fotografom na...
Herečka Claire Foy pózuje fotografom na festivale v Benátkach. Na sebe má kreáciu Valentino Haute Couture. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Film o astronautovi Neilovi Armstrongovi prináša v hlavných úlohách Ryana Goslinga a Claire Foyovú. Obidvaja, samozrejme, dorazili aj na červený koberec oficiálneho slávnostného prvého večera v Benátkach.

Organizátori si na prvý večer pripravili naozaj silné mená a najmä tváre. Okrem tých hereckých aj niekoľko ľúbivých modelkovských – do Benátok dorazila už v utorok brazílska topmodelka Izabel Goulart, jej portugalská kolegyňa Sara Sampaio či maďarská kráska Barbara Palvin. Všetky patrične vystrojené pútali pozornosť aj na červenom koberci – kým prvú menovanú obliekla značka Alberta Ferretti, druhé dve si vzal pod palec Giorgio Armani a jeho ateliér Privé. Z dielne tohto couture ateliéru pochádzala aj róba členky poroty – herečky Naomi Wattsovej.

Modelka
		Barbara Palvin v kreácii Armani Privé.
Modelka
		Sara Sampaio v kreácii Armani Privé.
+18Herečka Claire Foy
		pózuje fotografom
		na...

Módnych nadšencov nesklamala ani Britka Foy, ktorá prišla s Prvým mužom. Herečku, ktorá stvárnila kráľovnú Alžbetu II. v oslavovanej sérii The Crown, obliekli do Valentino Haute Couture a vyzerala naozaj výnimočne a elegantne. Za zmienku stojí aj herečka Clemence Poesy či modelka Georgina Rodriguez, priateľka futbalistu Cristiana Ronalda. Zvolila šaty, ktoré pod čipkovanou sukňou odhaľovali čierne nohavičky.

Modelka Georgina Rodriguez, priateľka...
Modelka Georgina Rodriguez, priateľka futbalistu Cristiana Ronalda prišla v odvážnej róbe. Autor: SITA/AP, Claudio Onorati

Zlatého leva za celoživotné dielo tento rok dostala osemdesiatjeden­ročná britská herečka Vanessa Redgrave a udialo sa tak hneď počas úvodného večera. Na akcii ju sprevádzal manžel Franco Nero. Zástupcovia festivalu udelia ešte jedného mimoriadneho „leva“ – dostane ho sedemdesiatpäťročný kanadský režisér David Cronenberg.

V súťažnej sekcii sa predstaví 21 celovečerných snímok z Európy, Austrálie, Japonska a oboch Amerík. Víťaz hlavnej ceny, Zlatého leva, bude známy v sobotu 8. septembra. Vyberie ho porota na čele s oscarovým režisérom Guillermom del Toro, ktorého fantasy thriller Tvár vody vyhral na festivale vlani.

Modelka Barbara Palvin v kreácii Armani Privé.
Modelka Barbara Palvin v kreácii Armani Privé. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Diváci tento rok uvidia veľa politicky angažovaných snímok, namierených napríklad proti rasizmu alebo terorizmu. Prehliadka už si tiež vyslúžila nálepku „politicky nekorektnej“, pretože do súťaže bol vybraný jediný film, ktorý natočila žena. Na rozdiel od festivalu vo francúzskom Cannes umožnili organizátori účasť filmov z produkcie americkej streamovacej služby Netflix.

Hlavnou hviezdou prehliadky je okrem už spomenutého Goslinga, známeho z oscarového hitu La La Land, tiež americká popová speváčka Lady Gaga. Na festivale predstaví nesúťažnú snímku herca a režiséra Bradleyho Coopera nazvanú Zrodila sa hviezda – remake klasického hollywoodskeho filmu s Judy Garlandovou z roku 1954.

Herci Ryan Gosling a Claire Foy spoločne...
Herci Ryan Gosling a Claire Foy spoločne uviedli v Benátkach novinku Prvý muž. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Benátky #film #móda #modelky #krásky #Barbara Palvin #MFF Benátky #Claire Foy #Georgina Rodriguez
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku