Vojvodkyňa Kate rozdávala úsmevy proti depresii! Takto žiarila v Londýne

05.02.2019 14:40

Jej brat nedávno priznal boj s depresiami, vojvodkyňa Kate prišla rozdávať úsmevy a podporu do londýnskej školy, kde je súčasťou výuky aj psychologická pomoc a hodiny mentálneho zdravia.

Vojvodkyňa Catherine z Cambridge v zelených...
Vojvodkyňa Catherine z Cambridge v zelených šatách Eponine navštívila školu v Londýne. Autor: Reuters, POOL

Manželka princa Williama a trojnásobná mama bola neprehliadnuteľná vo výrazných zelených šatách Eponine a najmä so žiarivým úsmevom na tvári. Celý čas sa milo usmievala, zhovárala s predstaviteľmi školy, ale aj žiakmi, ktorý ju navštevujú.

Reč je o Lavender Primary School, jednej z 280 škôl, v ktorej charitatívna organizácia Place2Be poskytuje pomoc žiakom, ale aj ich učiteľom a zamestnancom školy na zlepšenie stavu mentálnej pohody či zvládania stresových situácií.

Vojvodkyňa Catherine z Cambridge a žiaci
		zo...
Žiarivý
		úsmev vojvodkyne Catherine z
		Cambridge.
+3Pohľad na obuv
		vojvodkyne Catherine z
		Cambridge.

Vo Veľkej Británii momentálne prebieha „týždeň duševného zdravia detí“ a tak bolo celkom logické, že Kate prišla práve do takéhoto zariadenia. Už nejaký čas sa totiž ako členka kráľovskej rodiny angažuje v charitatívnych projektoch na zlepšenie situácie mentálneho zdravia.

Mladší brat vojvodkyne, James Middleton, sa len nedávno priznal k tomu, že vie, čo to je boj s depresiou. „Viem, že som požehnaný a žijem privilegovaný život. Ale to ma nerobí imúnnym voči depresii. Je zložité opísať ten stav. Nie je to tak úlne smútok. Je to choroba, je to rakovina mysle,“ uviedol nedávno podľa People 31-ročný Middleton.

Vojvodkyňa Catherine z Cambridge sa počas...
Vojvodkyňa Catherine z Cambridge sa počas návštevy školy stretla aj so štvornohým pomocníkom školskej výuky. Autor: Reuters, POOL

Podľa zdrojov z jeho okolia má najmladší člen rodiny spriaznenej s britskou kráľovskou rodinou veľkú podporu medzi svojimi blízkymi. V časoch krízy a prežívania depresívnych období pri ňom stáli obe sestry, vojvodkyňa Kate aj Pippa Matthews-Middleton.

Pozrite si video:

Kde sú hranice lekárskej etiky? Aj to je otázka, ktorú kladie nová inscenácia v SND

Vojvodkyňa Meghan a jej šatník na návšteve u protinožcov

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #deti #vojvodkyňa Kate #James Middleton #duševné zdravie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaše zdravotné problémy sú spojené so stresom a psychickým napätím.
Dostali ste...

+ Zdravie budete mať v poriadku, zvládnete aj náročnejšie aktivity.
Práca a dodržiavanie termínov vám...