Móda z BAFTA: Vojvodkyňa Kate ako bohyňa, zatienila aj hviezdy Hollywoodu

10.02.2019 21:22

Na americké Oscary si síce ešte musíme počkať, ale v nie až tak vzdialenom Londýne sa konali tie britské - práve tak sú totiž označované ceny BAFTA, ceny Britskej televíznej a filmovej akadémie.

Herečka Margot Robbie v kreácii Chanel Haute...
Herečka Margot Robbie v kreácii Chanel Haute Couture. Autor: Reuters, HENRY NICHOLLS

Červený koberec zaplnili nominované hviezdy, medzi ktorými sa objavili mnohé známe tváre domácej britskej scény, ale tiež herečky a herci spoza veľkej mláky. Slávnostný večer sa niesol, samozrejme, aj v znamení luxusnej módy.

Princ William a jeho
		manželka
		Catherine,...
Britská herečka Lucy
		Boynton v
		kreácii...
+45Herečka Rachel Weisz
		nominovaná za výkon
		vo...

Napríklad nominovaná herečka Margot Robbie si vzala na seba kreáciu z najnovšej kolekcie haute couture od značky Chanel. Trblietavá kreácii s výraznými plisovanými rukávikmi, ktoré smerovali dohora, pôsobila na prvý pohľad neprehliadnuteľne. Architekturálne detaily však trošku rušili dojem prirodzenosti.

Medzi najlepšie oblečené dámy večera sa zaradila domáca Lucy Boynton, herečka z Bohemian Rhapsody, ktorej šaty zapožičal ateliér haute couture od značky Christian Dior. Plisovaná sukňa s výrazným motívom a k nej nežná záplava hodvábu fungovali u nej naozaj na jednotku.

Britská herečka Lucy Boynton v kreácii...
Britská herečka Lucy Boynton v kreácii Christian Dior Haute Couture. Autor: Reuters, HENRY NICHOLLS

Už tradične nesklamala svojím výberom Cate Blanchett. Hoci nešlo o najkrajšie šaty, aké ste na nej videli – zvolila domáceho dizajnéra Christophera Kanea a výrazný detail farebných kameňov v dekolte čiernej večernej kreácie dodával šatám originálny detail.

Herečka Lily Collins v kreácii Givenchy Haute...
Herečka Lily Collins v kreácii Givenchy Haute Couture. Autor: Reuters, HENRY NICHOLLS

Medzi hviezdami na červenom koberci nechýbala ani nominovaná Rachel Weisz v kreácii Gucci, herečka Amy Adams v šatách Prada či Olga Kurylenko v Armani Privé a Lily Collins v modrej kreácii Givenchy Haute Couture. Tentoraz však hollywoodske dámy nemohli konkurovať dáme, ktorá je miláčikom domáceho britského ľudu.

Princ William a jeho manželka Catherine,...
Princ William a jeho manželka Catherine, vojvodkyňa z Cambridge na vyhlásení cien BAFTA. Autor: Reuters, HENRY NICHOLLS

Na nedeľňajší ceremoniál dorazil aj princ William s manželkou Catherine, ktorej vzhľad vyrazil mnohým dych. Matka troch detí a obľúbená vojvodkyňa si obliekla bielu šifónovú róbu Alexander McQueen na jedno rameno inšpirovanú antikou, ktorú doplnila trblietavými sandálikmi Jimmy Choo. Možno aj pre voľbu farby, nežnej snehobielej, sa nevesta z kráľovskej rodiny stala jednou z najpôvabnejších žien večera.

O víťazoch v jednotlivých kategóriách sa dočítate v rubrike Kultúra. Nezabudnite si však pozrieť bohatú galériu módy z červeného koberca BAFTA.

POZRITE SI VIDEO o móde vojvodkyne Meghan

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Kate #krása #Cate Blanchett #móda #červený koberec #Rachel Weisz #BAFTA #Margot Robbie #Lucy Boynton
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyhnite sa rýchlemu občerstveniu, ktoré môže ovplyvniť vaše trávenie.
Pokúste sa viac experimentovať a...

+ Začnite piť viac tekutín, vaše telo potrebuje zdravú hydratáciu.
Nebojte sa zodpovednosti, len tak môžete...