Helen Mirren exceluje v úlohe za úlohou a nielen tam. Žiari aj pred objektívmi

03.11.2019 12:30

Herečku Helen Mirrenovú môžu diváci momentálne vidieť v televízii ako slávnu ruskú panovníčku Katarínu Veľkú. A čoskoro sa objaví aj vo filme The Good Liar (Dobrý klamár). Predstavila ho aj v Londýne.

Herec, Sir Ian McKellen (vľavo) a jeho...
Herec, Sir Ian McKellen (vľavo) a jeho kolegyňa, držiteľka titulu Dámy Helen Mirren predstavili médiám novinku The Good Liar. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Držiteľka Oscara sa objavila na streche jedného z londýnskych hotelov v spoločnosti kolegu Iana McKellena, aby spoločne uviedli filmovú novinku záveru roka. Novinka sa sústreďuje na netradičný príbeh romance a vzniku priateľstva medzi ústrednou dvojicou v podaní Mirrenovej a McKellena. Okrem nich sa v príbehu objaví napríklad aj herec Russell Tovey.

Mirrenovej pracovný diár je v posledných mesiacoch skutočne nabitý. Okrem filmu Dobrý klamár sa totiž 74-ročná herečka ujala aj role Kataríny Veľkej v ambicióznom projekte televízie HBO.

Herečka Helen Mirren v Londýne na predstavení...
Herečka Helen Mirren v Londýne na predstavení filmu The Good Liar.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Ako naznačujú prvé reakcie kritikov, seriál celkovo trošku pokrivkáva, či už vo vyobrazení historických udalostí alebo niektorých scén. To však zďaleka neplatí pre Mirrenovú.

Viacero kritikov sa zhodlo, že slávna britská rodáčka, ktorá má doma Oscara za stvárnenie inej panovníčky – britskej kráľovnej Alžbety II., si ukradne v momentoch na obraze všetku pozornosť pre seba. Šušká sa aj o tom, že by mohla byť jasnou favoritkou na zisk Zlatého glóbusu začiatkom budúceho roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rola #panovník #Helen Mirren #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku