Úchvatná Rihanna na cenách NAACP! Bodovala aj Lizzo či oscarová Erivo

24.02.2020 00:00

Zvyčajne po oscarovom ceremoniáli na chvíľu utíchne dianie v Hollywoode a svet šoubiznisu má "hluché" obdobie. Tento rok ho však prehlušilo vyhlásenie cien NAACP Image Awards, na ktorom triumfujú afroamerickí umelci.

Speváčka Rihanna si prevzala špeciálnu cenu...
Speváčka Rihanna si prevzala špeciálnu cenu President's Award. Oblečená bola v kreácii Givenchy Haute Couture. Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Slávnostný ceremoniál, ktorý sa konal v sobotu večer, si nenechala ujsť slušnú zbierka známych osobností zo sveta filmu, televíziu či hudby. Medzi nimi nepochybne zaujala napríklad speváčka Rihanna, ktorá sa tiež tešila z najvýznamnejšej ceny večera – tzv. President Awards.

Herečka Yara Shahidi
		v kreácii Gucci.
Herec Jamie
		Foxx.
+11Speváčka Janelle Monae
		na vyhlásení cien
		NAACP...

Barbadoská rodáčka, ktorej fanúšikovia už štyri roky čakajú na novú štúdionú nahrávku, si prišla cenu prevziať vo fialovej kreácii Givenchy Haute Couture a vyzerala senzačne. A zdá sa, že sa tak aj cítila. S úsmevom a nadšením ďakovala za ocenenie a prijímala gratulácie od mnohých kolegýň a kolegov. Vyzvala tiež k zjednoteniu a k tomu, aby ľudia svet zmenili spoločne.

Aj speváčka Lizzo sa v sobotňajší večer tešila z jednej zo sošiek – získala ju ako najlepší afroamerický zabávač roka. Oblečená do šiat od Mary Katrantzou predviedla svoje kypré krivky aj nákazlivý smiech.

Speváčka Lizzo prišla v šatách od Mary Katrantzou.
Speváčka Lizzo prišla v šatách od Mary Katrantzou. Autor: SITA/AP, Richard Shotwell

Na červenom koberci sa objavili známe mená ako Angela Bassett, Jamie Foxx či Yara Shadidi. Nechýbala ani hviezda oscarovej noci Cynthia Erivo, ktorá o sošku pozláteného fešáka bojovala s nomináciou za film Harriet. Cenu síce nezískala, ale v komunite afroamerických umelcov je jasnou víťazkou.

K ďalším známym osobnostiam, ktoré si večer nenechali ujsť, sa zaradila herečka Tiffany Haddish či jej kolegyňa Janelle Monaé. Viac si pozrite v našej galérii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Rihanna #ocenenie #NAACP #Lizzo #galavečer #Afroameričania
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku