Kate nezabudla na škótske výročie! Ďakovala aj s Williamom a aha, čo si obliekla

26.01.2021 09:32

Pondelok 25. januára je už dlhé roky v Škótsku dňom osláv takzvanej Burns Night, výročiu venovanému slávnemu škótskemu poetovi Robertovi Burnsovi. Nezabudla na neho ani vojvodkyňa Kate a jej manžel - princ William.

Záber, ktorý poskytol Kensingtonský palác,...
Záber, ktorý poskytol Kensingtonský palác, zachytáva princa Williama a jeho manželku Kate, vojvodkyňu z Cambridge počas videosprávy pre zdravotníkov v prvej línii.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Manželská dvojica z kráľovskej rodiny sa prihovorila vo videospráve, ktorú zverejnil Kensingtonský palác na oficiálnom instagramovom konte. „Vieme, že Burns Night je špeciálny večer pre Škótov po celom svete – príležitosťou stretnúť sa, najesť, vypiť si, osláviť život a prácu Roberta Burnsa,“ uviedol vo videu princ William.

„Bohužiaľ, tento rok je iný. A pre mnohých z vás, ktorí stoja v prvej línii, bude mať dnešná noc úplne inú podobu, keď neúnavne bojujete s pandémiou ochrániť tých najzraniteľnejších v našej spoločnosti,“ pokračovali manželia.

Ich príhovor a poďakovanie venovali predovšetkým zdravotníkom a nezostali len pritom. Rodičia troch detí sa rozhodli zaobstarať pre zdravotníkov a všetkých lekárov a špecialistov z NHS Tayside tradičnú „Haggis“ večeru a tiež rozoslali viac ako 200 boxov s jedlom pre ďalších zdravotníckych zamestnancov.

Nedalo sa tiež nevšimnúť, že škótsky sviatok a jedinečný deň si Kate uctila aj výberom svojej garderóby. Obliekla si totiž kreáciu od Emilie Wicksteadovej s typickým tartanovým vzorom. S príjemným úsmevom a jednoduchou úpravou pôsobila opäť veľmi pôvabne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zdravotníci #vojvodkyňa Kate #sviatok #Robert Burns #princ William #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ S klimatizáciou opatrne, príliš časté zmeny teploty vám ubližujú.
V práci sa venujte povinnostiam, inak...

+ Kvalitná kozmetika zmierni kožné problémy a zlepší vašu pokožku.
To, čo dokážete dať druhým sa vám...