Habera zložil pieseň k Jánošíkovi, vypočujte si ju na Pravda.sk!

24.07.2009 05:00
Pavol Habera
Slovenskí interpreti smerujú k filmovej muzike. Po Jane Kirschner, ktorá zložila skladbu pre film Pokoj v duši, sa pochlapil aj Pavol Habera. Jeho pieseň zaznie vo filme Jánošík. Autor:

Slovenský spevák a hudobník Pavol Habera zložil a naspieval titulnú pieseň k novému filmu Jánošík - Pravdivá história. Vypočuť si ju môžete aj na webe Pravda.sk - máte jedinečnú možnosť.

„Som si vedomý, že touto skladbou budem atakovať vrchné priečky "kremačných“ hitparád, ale musím pochváliť Daniela Heviera za geniálny text, fakt sa mu vydaril," prezradil Habera. Na pesničke, ktorá bude titulnou melódiou jedného z najočakávanejších filmov tohto roka, spolupracoval okrem textára Heviera aj s Jurajom Tatárom. Ten sa postaral o aranžmány.

Habera stihol k piesni nakrútiť aj videoklip. Scenáristicky sa na ňom podieľal spolu s českým režisérom Tomášom Bařinom, ktorý je u nás známy vďaka filmu Bobule (2007). Videoklip vznikol v pražskom klube Avion. Habera v ňom sediac v kresle sleduje film o Jánošíkovi na veľkoplošnej obrazovke. On sám sa na filmy ale nerád pozerá sám.

„Najradšej sledujem film s rodinou a aj keď idem do kina, tak radšej so sprievodom,“ uviedol autor hudby, ktorý sa momentálne činí aj ako porotca speváckej šou Česko-Slovenská Superstar.

Videoklip k Jánošíkovi by mal byť dokončený v auguste. Habera čerpal inšpiráciu priamo z dlho očakávaného filmu. Oslovil ho jeden z producentov Rudolf Biermann a Habera po zhliadnutí ukážok hneď so spoluprácou súhlasil.

Historický film Jánošík – Pravdivá história vznikal sedem rokov. Režisérsky sa pod snímku podpísala Agnieszka Holland s dcérou Kasiou Adamik. V hlavnej úlohe Jánošíka diváci uvidia českého herca Václava Jiráčka, do slovenčiny ho predaboval herec Robert Roth. Hlas matke Juraja Jánošíka prepožičia známa slovenská herečka Emília Vášáryová. 

Na Slovensku bude mať premiéru 10. septembra.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Odteraz vás konečne začne prenasledovať šťastie.
V práci si môžete vyberať, preto určite nekonajte...

+ Neznepríjemňujte deň všetkým okolo seba ak ho máte zlý vy.
Pozor na internet, ani sa nenazdáte a budete...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk