Piata séria Hry o tróny má jasnú premiéru, fanúšikovia sú nedočkaví

Piatu sezónu seriálu Hra o tróny (2011) uvedie televízia HBO vo svetovej premiére 12. apríla. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedli tvorcovia projektu.

11.01.2015 08:00
Emilia Clarke Foto: ,
Jednu z hlavných úloh v seriáli Hra o tróny stvárňuje Emilia Clarke.
debata

Televízia sa zároveň rozhodla, že posledné dve epizódy štvrtej série – The Watchers on the Wall a The Children, ktoré premiérovo odvysielali vlani v júni, ponúknu fanúšikom a fanúšičkám opätovne 23. a 29. januára. Premietať ich budú vo viac ako 150 kinách.

V nedeľu 8. februára navyše HBO odvysiela špeciál s názvom A Day in the Life. Nedávno o tom informovala fanúšikovská webstránka Winter Is Coming. Špeciálne vysielanie by podľa nej malo priblížiť spomínanú piatu sezónu, podobne ako minulý rok bonusová epizóda s názvom Ice and Fire: A Foreshadowing (2014) predstavila príbeh a postavy štvrtej sezóny.

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky.

Hra o tróny je tretí rok po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Predlohou je knižná séria A Song of Ice and Fire (v češtine vychádza pod názvom Píseň ledu a ohně, pozn. SITA) Georgea R. R. Martina.

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #kino #Hra o tróny #piata séria

+ Nezanedbávajte svoju pleť, v letných horúčavách môže byť hlavne suchá.
V práci sa vám bude obzvlášť dariť,...

+ Obmedzte čokoládu a cukríky jednoznačne to nevyhovuje vašej pleti.
Začnite si našetrené peniaze užívať, zajtra...