Avatar prichádza do kín, Cinkotov hlas si v Amerike vybrali na prvýkrát

16.12.2009 13:11
Dušan Cinkota (vľavo) a Michal Domonkoš
Herec Dušan Cinkota (vľavo) a režisér slovenského znenia Michal Domonkoš si zapózovali so "slovenskou avatarkou".

Herec Dušan Cinkota si môže do svojho zoznamu dabingových postáv odškrtnúť ďalšie meno. A nie hocijaké. Jake Sully, napol človek, napol trojmetrový modrý tvor Avatar je novým hrdinom rovnomenného filmu Jamesa Camerona.

„Dabing je moja práca celý život a nerobil som ho prvýkrát. Akurát možno posun tejto postavy bol v tom, že išlo o rozdvojeného hrdinu. Bol vojakom. Taký charakter som ešte nedaboval, zväčša prepožičiavam hlas citlivejším charakterom. V každom prípade to bola výzva,“ zauvažoval Cinkota.

Jeho hlas si vybrali priamo v Amerike a podľa režiséra slovenského znenia Michala Domonkoša boli ohlasy veľmi dobré. „Osem hlavných postáv sme obsadzovali na americké schválenie. Úspech bol určite už to, že sedem z nich sme trafili na prvýkrát,“ prezradil Domonkoš, pre ktorého bol Avatar zaujímavou príležitosťou, ale aj náročným projektom.

„Režisér James Cameron sa chráni proti pirátskym kópiam, bezpečnostné opatrenia proti úniku filmu boli veľmi silné. Dostával som teda film v rozličnej podobe, čiernobiele pasáže, presekávaný obraz,“ prezradil Domonkoš.

Dušan Cinkota tiež potvrdil, že na dabingu americkej kinoprodukcie je zaujímavý spôsob práce. „Robí sa to veta po vetičke, zväčša sme zvyknutí na celé scény, tu to tak nie je. Celá práca trvá hádam aj päťkrát dlhšie ako klasický dabing,“ podotkol.

Film – jedna z najočakávanejších snímok roka, možno aj desaťročia, sa Cinkotovi páčil. Prví diváci mali možnosť zhliadnuť 3-D verziu epického dvaapolhodinového príbehu z dychberúcej planéty Pandora, na ktorej žijú domáce tvory Na'viovia a ľudia sa snažia územie dobyť pre veľké ložiská vzácnej látky. Do kín vstúpi Avatar vo štvrtok. Viac o filme čítajte aj vo štvrtok na kultura.pravda.sk

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepodceňujte svoje zdravie, venujte mu viac pozornosti.
Verte v seba samého a posúvajte sa neustále...

+ Stanovíte si pravidlá v stravovaní, prospeje vám ich dodržiavať.
Môžete sa inšpirovať, avšak nie...