Priatelia do zabudnutia neupadli, ale Sherlocka majú diváci ešte radšej

, 11.05.2017 00:00
David Schwimmer
Priatelia sa vysielali v rokoch 1994 - 2004. Autor:

Celosvetovo najpopulárnejším seriálom, ktorý ponúka streamovacia spoločnosť Netflix, je britská krimidráma Sherlock (2010).

Vyplýva to z analýzy portálu HighSpeedInter­net.com, ktorý sa zameral na obľúbené tituly v 91 krajinách sveta, kde je služba dostupná. Druhou najobľúbenejšou sériou na Netflixe je sitkom Priatelia (1994 – 2004) a na tretej priečke sa umiestnil projekt Narcos (2015). Do prvej päťky sa dostali aj dramatický seriál Dom z kariet (2013) a komediálna séria Nové dievča (2011).

Portál v rámci analýzy využil dáta dostupné na Google Trends o vyhľadávaní tém v súvislosti s Netflixom, na základe čoho usporiadal jednotlivé krajiny. Dané údaje prepojil s dátami o najviac vyhľadávaných seriáloch, ktoré však nemusia byť dostupné vo vybraných štátoch na streamovacej službe Netflix.

Zo získaných výsledkov vyplýva, že na Slovensku je najpopulárnejším seriálom Mentalista (2008 – 2015), hoci na Slovensku cez Netflix nie je dostupný. V Českej republike sa takto najviac hľadal sitkom Teória veľkého tresku (2007) a v Maďarsku Griffinovci (1999). V Poľsku dominuje spomínaný Dom z kariet, ktorý je populárny aj v Nemecku a Švajčiarsku. Nové dievča je najpopulárnejším seriálom napríklad v Belgicku, Pakistane a Juhoafrickej republike. Narcos dominuje na Cypre, v Maroku či Španielsku. Priatelia sa tešia veľkej obľube v Indii, Jordánsku alebo na Ukrajine a Sherlock je favoritom v Arménsku, Azerbajdžane, Bangladéši a Estónsku. V USA je podľa portálu najpopulárnejší seriál Hriešnici (2011), v Kanade je to Batesov motel (2013 – 2017), vo Veľkej Británii projekt Zavolajte sestričky (2012) a napríklad v Rusku dominuje akčná séria Arrow (2012).

#Sherlock (2010) #priatelia #netflix
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepopierajte svoj strach, ak potrebujete vycestovať lietadlo vynechajte.
Ak ste nič neurobili nemáte dôvod...

+ Netrápte sa nad vecami, ktoré sa stali v minulosti.
V práci sa správajte slušne za každých okolností,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk