Komisár Rex po slovensky! Fešák Bača bude vyšetrovať na Markíze

05.09.2017 12:59
Juraj Bača (vpravo). V seriáli účinkuje aj...
Komisár Rex po slovensky. Kapitána Richarda Majera si zahral Juraj Bača (vpravo). V seriáli účinkuje aj Lukáš Latinák (vľavo) či Gregor Hološka. Autor:

Televízia Markíza uvedie vo štvrtok v premiére prvú časť seriálu Rex režisérov Petra Bebjaka a Róberta Švedu.

Novinku jej tvorcovia spracovali podľa legendárneho rakúsko-nemeckého seriálu Komisár Rex (1994 – 2010), ktorý zožal v 90. rokoch obrovský úspech.

Nová slovenská kriminálka vzniká na základe pôvodných scenárov, dej je však zasadený do prostredia Bratislavy. Hlavnú rolu kapitána Richarda Majera si zahrá talentovaný herec Juraj Bača, ktorého si diváci mohli všimnúť už v ôsmej sezóne rodinného seriálu Búrlivé víno (2013 – 2017). Z kastingu vyšiel podľa tvorcov Rexa ako ideálny typ, ktorý dokáže reprezentovať mladú generáciu a dodať tak seriálu súčasný nádych.

Rexa stvárňujú na striedačku hneď traja psí herci pôvodom z Poľska – Odin, Rex a Joši. Bača má už zoznamovanie so psami za sebou a nevšednú spoluprácu si nevie vynachváliť. „Pri prvom stretnutí ma ovoňali, povodil som si ich na vôdzke, prebehla medzi nami chémia, takže sme mohli začať nakrúcať,“ uviedol herec.

Pri nakrúcaní boli zároveň vždy prítomné trénerky, ktoré dohliadali na to, aby sa psy cítili komfortne. Na pľaci zároveň platilo pravidlo, že dotýkať sa ich mohli iba oni a herci, s ktorými hrali, aby ich nerozptyľovali iné osoby. To by totiž mohlo skomplikovať celý proces nakrúcania.

Ďalšou známou tvárou nového seriálu bude Lukáš Latinák, ktorý stvárni komického komisárovho asistenta Karola Šimečka. Tak, ako v origináli, ani v slovenskej verzii nebude mať so psom veľmi pozitívny vzťah. „Ja sa s Rexom až tak veľmi nekamarátim, kradne mi žemle,“ povedal so smiechom Lukáš Latinák.

Okrem dvojice ústredných hercov sa v seriáli objavia aj Gregor Hološka, Vladimír Jedľovský, Pavel Višňovský a ďalší.

Televízia Markíza po prvý raz uviedla Komisára Rexa krátko po jeho štarte v roku 1997. Na svoj obraz si Rexa pretvorili aj v Rusku alebo Poľsku, kde sa od roku 2012 s pretrvá­vajúcim úspechom vysiela ako Komisár Alex.

#seriál #Róbert Šveda #Rex #Peter Bebjak #novinka #Juraj Bača
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajte si sladkosti na nervy, budete pokojnejší a prospeje vám to.
O svojich finančných problémoch sa...

+ Zdravotné problémy treba riešiť okamžite, nečakajte nato kým bude neskoro.
Dodajte si odvahu a...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk