Hokej, Farma, Pršo aj škandál Vajdovej: Toto Slováci hľadali na webe najviac!

Po tom, čo rebríčky najpozeranejších videí zverejnil Youtube, prichádza s koncoročnými štatistikami aj Google. Spoločnosť zverejnila rebríčky tohtoročných trendov vo vyhľadávaní v rámci Slovenskej republiky. Sú v nich zoradené výrazy, o ktoré najviac vzrástol záujem.

13.12.2017 14:10
Petra Vajdová Foto:
Herečka Petra Vajdová na zábere zo šou Let´s Dance. Pozornosť pritiahla však najmä svojím škandálom s jazdou pod vplyvom alkoholu.
debata

V celkovom rebríčku všetkých výrazov sa na prvej priečke umiestnili Majstrovstvá sveta v hokeji 2017. Za nimi nasledujú Voľby do VÚC,Piknik Slovo, Tour de France 2017, Ples v opere 2017, Farma 9, Farma 8, Wimbledon 2017, PixWords a Stats Royale.

„Trendy roka majú svoje stálice aj nováčikov. Nováčikmi rebríčka sú ostro sledované voľby do VÚC a zo sveta spoločenských udalostí išlo o Ples v opere, ktorý každoročne otvára plesovú sezónu na Slovensku. Top trendom roka sa už tradične stali Majstrovstvá sveta v hokeji, cyklistické preteky Tour de France si oproti minulému roku polepšili o jednu priečku a vo Wimbledone sme všetci držali palce našej tenistke Magdaléne Rybárikovej, pre ktorú išlo o jej doteraz najlepší životný výkon,“ uviedla povedala PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko Alžbeta Houzarová.

Peter Sagan sa stal najvyhľadávanejšou... Foto: SITA/AP, Patrick Seeger
Peter Sagan Peter Sagan sa stal najvyhľadávanejšou slovenskou osobnosťou na Google za rok 2017.

„Nechýba ani reality šou. Farma tento rok obsadila až dve priečky v prvej desiatke, pričom deviata séria prekonala tú ôsmu,“ prezradila Houzarová.

Trendy v kategórii lokálne osobnosti ovládol Peter Sagan, za ním nasledujú Boris Pršo a Petra Vajdová. V prípade prvého sa záujem objavil po jeho nečakanom kolapse a hospitalizácii v nemocnici. Herečka Slovenského národného divadla pútala pozornosť predovšetkým po odhalení škandálu s jej jazdou pod vplyvom alkoholu. Vyhľadávanie podporilo aj nasledujúce týždne, v ktorých Vajdová vzbudila kontroverzie viackrát v rámci šou Let's Dance.

Medzi svetovými osobnosťami kraľujú Ariana Grande, Conor McGregor a Jiří Kajínek. V kategórii smutné odchody sa dostal na prvú priečku zosnulý líder kapely Linkin Park Chester Bennington, na druhom mieste je rapper Lil Peep a na treťom Róbert Beňo.

Herečka Táňa Pauhofová na zábere z filmu Všetko... Foto: TV Markíza
Táňa Pauhofová Herečka Táňa Pauhofová na zábere z filmu Všetko alebo nič s dvojicou mužských protagonistov. Snímka bola na Google druhá najvyhľadávanejšia po erotickom filme Päťdesiat odtieňov temnoty.

Na ďalších miestach v rámci top 10, okrem poslednej priečky, kde skončil zosnulý spevák Chris Cornell, sú slovenské a české osobnosti ako Leona Kočkovičová Fučíková, Jan Tříska, Věra Špinarová, Květa Fialová, Majster N (Jozef Nodžák) a Marián Varga.

Spomedzi jedál boli troma najväčšími trendmi výrazy bazový sirup, cuketové placky a jahodový džem. V kategórii televízne šou a eventy sú to Farma 9, Farma 8 a Let's Dance, medzi filmami sa do top trojky dostali Päťdesiat odtieňov sivej (2015), Všetko alebo nič (2017) a Päťdesiat odtieňov temnoty (2017).

Trendy v kategórii lokálne osobnosti

 1. Peter Sagan
 2. Boris Pršo
 3. Petra Vajdová
 4. Lina Mayer
 5. Adela Banášová
 6. Pavol Rusko
 7. Daniela Hantuchová
 8. Magdaléna Rybáriková
 9. Juraj Droba
 10. Rastislav Trnka

Trendy v kategórii televízne šou a eventy

 1. Farma 9
 2. Farma 8
 3. Let's Dance
 4. Miss Slovensko 2017
 5. Take me out
 6. Oscar 2017
 7. OTO 2017
 8. Zem spieva
 9. Eurovision 2017
 10. Baby boom

Trendy v kategórii filmy

 1. Päťdesiat odtieňov sivej
 2. Všetko alebo nič
 3. Päťdesiat odtieňov temnoty
 4. Únos
 5. Dunkirk
 6. It
 7. Thor: Ragnarok
 8. La La Land
 9. Wonder Woman
 10. Rýchlo a zbesilo 8

Trendy vo vyhľadávači Google na Slovensku v roku 2017

 1. MS v hokeji 2017
 2. Voľby do VÚC
 3. Piknik Slovo
 4. Tour de France 2017
 5. Ples v opere 2017
 6. Farma 9
 7. Farma 8
 8. Wimbledon 2017
 9. PixWords
 10. Stats Royale
debata chyba
Viac na túto tému: #farma #Google #Peter Sagan #vyhľadávanie #Petra Vajdová #majstrovstvá sveta v hokeji 2017 #Let´s Dance #výraz #Boris Pršo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor aby ste...

+ Lieky do nosa neužívajte viac ako je vhodné, môžete mať problémy.
Nemíňajte dnes zbytočne peniaze a nekupujte...