Hrdina Vlkov Krúpa odštartoval nový rok nad textami. Učí sa a učí...

05.01.2018 10:03
Ivan Krúpa
Ivan Krúpa, predstaviteľ hlavnej mužskej úlohy v seriáli Vlci. Autor:

Slovenský herec Ivan Krúpa z nového seriálu Vlci má momentálne učenia sa nad hlavu.

„Keď sa doučím texty do seriálu, tak si večer beriem do rúk divadelný scenár a učím sa zas texty do divadla. Mám teraz čo robiť, no aspoň bojujem proti Alzheimerovi, ako sa dá!,“ zasmial sa v rozhovore herec, ktorého môžu diváci a diváčky v druhej polovici januára vidieť v Štátnom divadle Košice v premiére novej komédie.

„Napísala ju moja manželka, je to veľmi milá hra, volá sa Ešte sa to dá zachrániť. Nejaké časti z nej odzneli už v Bratislave na festivale Nová dráma, študenti si povyberali niektoré pasáže a urobili z toho inscenácie. Táto hra strieda manželkinu predošlú hru Zoznamka, ktorú sme hrali celých osem rokov! Premiéru bude mať 19. januára,“ avizoval Krúpa, ktorý v novom seriáli Vlci stvárňuje jednu z troch ústredných postáv, sudcu Eduarda Hirscha.

„Je to taký bezcharakterný človek, pomerne nekomplikovaný, ale hrozne nebezpečný. On sám si tak však nepripadá, príde mu normálne, čo robí, je to jeho spôsob života. Nemá výčitky svedomia, pretože si myslí, že takto svet funguje a takto aj fungovať má. Čestný čin ho vždy zaskočí, pretože takémuto konaniu skrátka nerozumie. Vie, že možno niekde takýto svet existuje, ale jeho svet to nie je. Nechápe, ako môžu mať ľudia k niekomu vzťah či ako sa môžu nechať ovplyvniť nejakou emóciou. On, pokiaľ nemôže niekoho na niečo využiť, tak ten človek nemá preňho žiadny význam. Našťastie, takých ľudí nie je vo svete až toľko… Keby ich bola prevaha, tak to tu môžeme zabaliť,“ poznamenal herec, ktorý si na nakrúcaní podľa vlastných slov užil najmä kontakt so zvieratami.

„Tie zvieratá na nakrúcaní boli výborné. Niekedy sa s nimi trochu ťažko robí, lebo majú vlastnú hlavu a nie vždy urobia, čo chcete. Takého vlka skrátka neskrotíte, ale môžete ho namotivovať, aby urobil, čo od neho žiadate. A tak je to s každým zvieraťom. Mňa najviac fascinovalo, čo dokázali cvičitelia s koňmi, ten cvičiteľ si toho koňa skrátka zavolal a koník začal na jeho povel hrabať kopytom, to bolo neuveriteľné! Ja som kedysi jazdil na koni, jednak sme to mali aj na škole a otec bol zároveň veterinár, takže som si sadol do sedla aj predtým, no aj keď viem na koňoch jazdiť a preskočiť nejakú prekážku, to, čo dokážu tí cvičitelia, to je niečo úžasné! A tie zvieratá sú šťastné, spokojné, nič ich netrápi, dokonca vyzerajú, že to robia zo srdca, že sa pre toho človeka rozdajú. A aj s vlkmi bolo krásne. Ja osobne som s nimi prišiel do styku len raz, keď sme točili v Borinke a práve tam chceli zhodou okolností zastreliť jednu vlčicu, tí dedinčania tam proste nemajú vlkov radi, boja sa ich… Bola to vlčica Daja, a ja, keďže mám rád psíkov, som tak za ňou cez prestávku prišiel a hovorím jej ‚Daja, poď sem!‘ A ona prišla a v momente ma celého oblízala… Maskérky ju mali radi,“ zaspomínal si Krúpa, ktorý je všeobecne známy svojím pozitívnym vzťahom k zvieratám.

„Ja mám zvieratá veľmi rád, aj doma mám už tretieho psíka, zlatého retrívera. Je úžasný, chodíme s ním každý deň na prechádzky, je to asi najslušnejší pes, akého sme kedy mali. Poslúcha, je výborný, zlatý, empatický, môžem s ním chodiť dokonca bez remeňa. A manželka má zas dve mačičky, takže si tak nažívame všetci spolu na kope,“ zasmial sa herec.

#vlci #učenie #text #Ivan Krúpa #herectvo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor na odpad, ktorý doma používate, začnite s jeho triedením.
Klebety, ktoré sa šíria v...

+ Nedostatok spánku môže spôsobiť vnútorný kolaps, ktorý nie je vidieť.
Svoju prácu beriete serióznejšie než...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk