Bedári sa vrátia ako seriál. Rolu dostala aj Collinsova krásna dcéra

11.01.2018 14:03
Herečka Lily Collins pózuje na prezentácii...
Herečka Lily Collins na archívnom zábere. Autor: ,

V seriálovom spracovaní románu Bedári (1862) francúzskeho spisovateľa Victora Huga, ktoré pripravuje televízia BBC, si zahrajú anglický herec Dominic West či jeho britsko-americká kolegyňa Lily Collins.

Štyridsaťšesťročný rodák zo Sheffieldu stvárni hlavnú postavu, bývalého galejníka Jeana Valjeana. Dvadsaťosemročná dcéra hudobníka Phila Collinsa zase osudom skúšanú slobodnú matku Fantine.

Okrem Westa a Collins sa v projekte predstaví aj David Oyelowo, ktorý stvárni Valjeanovho protivníka, fanatického policajného inšpektora Javerta. Adeel Akhtar a Olivia Colman stvárnia Pána a Pani Thénardierovcov, Ellie Bamber dcéru Fantine Cosette, Josh O’Connor sa predstaví ako jej nápadník Marius Pontmercy a Erin Kellyman si v projekte zahrá Éponine, ktorá je do Maria nešťastne zamilovaná.

Novinka bude mať šesť hodinových epizód, pričom o jej spracovanie do podoby scenára sa postará Andrew Davies, ktorý stál napríklad za britským miniseriálom Domček z karát (1990), či seriálovými adaptáciami svetoznámych literárnych diel ako Pýcha a predsudok (1995), Rozum a cit (2008), Malá Dorritka (2008) alebo Vojna a mier (2016). Réžie sa ujme Tom Shankland a produkciu má na starosti Chris Carey. West a Oyelowo sa budú na projekte podieľať aj ako výkonní producenti. Nakrúcanie odštartuje vo februári v severnom Francúzsku a v Belgicku.

Román Bedári je jedným z najznámejších literárnych diel 19. storočia a podáva kritický pohľad na vtedajšiu francúzsku spoločnosť. Dočkal sa mnohých televíznych a seriálových adaptácií, pričom BBC vysielala jeho seriálovú adaptáciu v roku 1967 v hlavnej úlohe so zosnulým hercom Frankom Finlaym. Dielo sa v roku 1980 dočkalo svojej muzikálovej podoby, pričom na filmové plátna ju v roku 2012 preniesol Tom Hooper. V snímke sa predstavili Hugh Jackman, Russell Crowe, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne či Anne Hathaway, ktorá získala Oscara za stvárnenie Fantine.

#Televízia #seriál #Lily Collins #Dominic West #Bedári #BBC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Trávte viac času s rodinou ako pred televízorom, váš zrak i rodina to ocenia.
Nenechajte sa zlákať...

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky u lekára, sú dôležité.
Ste všetkým bohužiaľ na smiech, vaše klamstvá...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk