Ženské hviezdy Westworld dostali rovnaké platy ako muži. Takto sa tešia!

23.04.2018 08:40

Diskusia o rovnosti žien, medzi inými aj tej platovej, podnietila niektoré veľké spoločnosti k zmenám k lepšiemu pre nežnejšie pohlavie. V týchto šľapajach kráča aj televízia HBO.

Herečka Evan Rachel Wood (vľavo) a jej kolegyňa...
Herečka Evan Rachel Wood (vľavo) a jej kolegyňa Thandie Newton. Prvá v nohavicovom kostýme Altuzarra, druhá v nohavicovej kreácii Osman. Autor: SITA/AP, Richard Shotwell

Známa káblová spoločnosť, ktorá produkuje množstvo vlastných televíznych projektov, sa rozhodla hercom a herečkám vo všetkých svojich „produktoch“ platiť rovnako. Potvrdila to aj herečka Thandie Newton, ktorá sa už čoskoro vráti v nových epizódach seriálu Westworld.

„Všetko sa to deje práve teraz a áno, všetci sme si rovní a dostávame rovnaké platy,“ uviedla britská rodáčka pre Vanity Fair. „Je to skutočne vzrušujúce a je to bezprecedentné,“ pokračovala Newton, ktorá si myslí, že tento krok „roztrieštil mnoho skôrnatenej bolesti, nevôle a frustrácie“.

Herečka, ktorá patrí medzi hlavné hviezdy spomenutého seriálu spoločne s Evan Rachel Woodovou alebo Jamesom Marsdenom, tiež tvrdí, že už nikdy nevezme prácu, kde by dostala menej ako jej mužskí kolegovia.

Herečka
		Evan Rachel Wood (vľavo) a jej
		kolegyňa...
Herečka
		Evan Rachel Wood prišla v
		kostýme...
+4Herec James Marsden na
		premiére druhej
		sezóny...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Thandie Newton #rovnosť #plat #HBO
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Starajte sa o svoje zdravie, nie je hanba priznať bolesť.
Nedovoľte nikomu cudziemu aby vám narušil vaše...

+ Svoju energiu využijete v prospech svojho zdravia.
Ničoho sa nebojte, všetko dopadne najlepšie ako...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk