Rytmus ako drsný mäsiar: Bude podozrivý z vraždy!

31.01.2012 07:00
Rytmus alias Patrik Vrbovský
Raper Rytmus alias Patrik Vrbovský si zahral v Meste tieňov podozrivého mäsiara. Autor:

Na Markíze po dvoch rokoch od prvej série vysielajú krimiseriál Mesto tieňov II. Okrem starých známych hercov sa v jednej epizóde v úlohe mäsiara objaví aj raper Rytmus.

Diváci sa podľa televízie môžu tešiť na desať nových atraktívnych príbehov inšpirovaných zločinmi, ktoré sa reálne odohrali na území Slovenska. Dva z nich už mohli vidieť uplynulý týždeň.

Hlavnými postavami druhej série krimiseriálu sú major Ivan Tomeček (Pavel Višňovský), nadporučík Tomáš Benkovský (Marián Mitaš), nadporučíčka Jana Schniederová (Soňa Norisová), nadporučík Sergej Kopriva (Ladislav Hrušovský), nadporučík Oliver Bachratík (Róbert Jakab) a MUDr. Irena Rakúsová (Anna Javorková). V ďalších úlohách sa predstavia Ivan Romančík, Ivan Vojtek st., Anton Vaculík či Dagmar Sanitrová. Okrem hviezdy Rytmusa sa v epizódnych úlohách objavia napríklad aj Erika Judínyová či Martin Pyco Rausch.

Raper Rytmus alias Patrik Vrbovský (vpravo) si...
Raper Rytmus alias Patrik Vrbovský (vpravo) si zahral v Meste tieňov podozrivého mäsiara. Autor: TV Markíza

Prvá séria Mesta tieňov, ktoré sa odohráva na oddelení násilnej kriminality v Bratislave, mala slušné divácke ohlasy. Na stránkach Česko-slovenskej filmovej databázy ho viacerí označili v rámci slovenskej seriálovej produkcie za nadpriemer. Chválili herecké výkony aj snahu napodobiť americký vizuál. Niektorí síce nesúhlasili s tým, že Slováci si nakrútili vlastné CSI, no väčšinou sa zhodli na tom, že seriál je príjemným prekvapením. Ocenili, že dej je inšpirovaný reálnymi prípadmi, drží si tempo, tajomno i napätie.

„Chvályhodná je snaha o vybočovanie zo zaužívaných koľají v takmer každom diele a vyhýbanie sa schematickosti vyšetrovania, ktoré je priamo prispôsobené slovenským reáliám. Menej chvályhodné sú samotné zápletky, ktoré sa nie vždy dokážu vyhnúť predvídateľnosti,“ tvrdí na stránke csfd.cz pisateľ s prezývkou genetique.

Iný divák napísal: „Dej žiadneho slovenského seriálu som si doteraz nepamätal deň po jeho odvysielaní a tento mám v živej pamäti aj po týždni. Asi v tom niečo bude.“ Ďalšia diváčka píše: „Snažím sa vyladiť si čas tak, aby som seriál stihla. Už to je veľa. Na slovenské pomery. Po všetkých tých hrozných veciach, ktoré sa nakrúcajú, je toto závan čerstvého vzduchu.“

Nuž dúfajme, že rovnako očarení ako v roku 2008 budú diváci aj po zhliadnutí novej série.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nekonzumujte dnes toľko sladkostí, nechajte telo oddýchnuť.
Úspech máte na dosah, skúste sa trochu viac...

+ Dávajte si pozor na psychickú únavu, tá je pre telo najhoršia.
Očakávajte poriadne ťažké pracovné obdobie,...